آغاز ماجراجویی کاوشگر وویجر 2 ناسا در فضای میان ستاره‌ای (گجت تی وی)

اهمیت موضوع:
, آغاز ماجراجویی کاوشگر وویجر 2 ناسا در فضای میان ستاره‌ای (گجت تی وی), آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آغاز ماجراجویی کاوشگر وویجر 2 ناسا در فضای میان ستاره‌ای (گجت تی وی), آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آغاز ماجراجویی کاوشگر وویجر 2 ناسا در فضای میان ستاره‌ای (گجت تی وی), آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آغاز ماجراجویی کاوشگر وویجر 2 ناسا در فضای میان ستاره‌ای (گجت تی وی), آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آغاز ماجراجویی کاوشگر وویجر 2 ناسا در فضای میان ستاره‌ای (گجت تی وی), آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, آغاز ماجراجویی کاوشگر وویجر 2 ناسا در فضای میان ستاره‌ای (گجت تی وی), آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز

ناسا در خبری غافلگیرکننده از ورود کاوشگر وویجر 2 (Voyager 2) به فضای میان ستاره‌ای خبر داده است. به بهانه انتشار این خبر، در یک ویدیویی اختصاصی نگاهی اجمالی به ماموریت فضاپیمای وویجر ۲ خواهیم داشت.

وویجر 1 و وویجر 2 نام کاوشگرهای هستند که 41 سال پیش یعنی در سال 1977 توسط ناسا به فضا پرتاب شدند. پس از آنکه فضاپیمای وویجر 1 در سال 2012 وارد فضای میان ستاره‌ای شد، حالا ناسا در خبری رسمی از آغاز ماجراجویی کاوشگر وویجر 2 در فضای میان ستاره‌ای خبر داده است تا برای دومین بار در تاریخ، شاهد دست‌یابی به چنین دستاورد بزرگی باشیم.

دانشمندان برای اطمینان کامل از رسیدن به این مهم، اطلاعات را از 4 وسیله نصب‌شده بر روی کاوشگر بررسی کرده‌اند و می‌گویند وویجر 2 در حدود 11 میلیارد سال نوری با زمین فاصله دارد.

در این بخش از گجت تی وی، ضمن آشنایی با کاوشگرهای ناسا، نگاهی کلی به ماموریت‌ها آنها و دستاورد این آژانس فضایی نیز خواهیم داشت.

آشنایی با ماموریت کاوشگر وویجر 2

نظرات