آغاز همکاری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با شبکه آریانا در افغانستان

اهمیت موضوع:
, آغاز همکاری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با شبکه آریانا در افغانستان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آغاز همکاری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با شبکه آریانا در افغانستان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آغاز همکاری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با شبکه آریانا در افغانستان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آغاز همکاری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با شبکه آریانا در افغانستان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آغاز همکاری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با شبکه آریانا در افغانستان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, آغاز همکاری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با شبکه آریانا در افغانستان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Image caption بی‌بی‌سی فارسی ۲۱ میلیون مخاطب هفتگی دارد. از این تعداد مخاطب، هشت میلیون و پانصد هزار نفر در افغانستان زندگی می‌کنند

بخش فارسی بی‌بی‌سی با شبکه آریانا در افغانستان قرار داد همکاری بست.

پخش پنج برنامه تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی ( ۶۰ دقیقه، صفحه دو آخر هفته، پرگار، به عبارت دیگر و کلیک) از روز یکشنبه، اول دسامبر (۱۰ آذر/ قوس ۱۳۹۸) از شبکه تلویزیونی آریانا آغاز شده است.

شبکه آریانا از مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین رسانه‌های دیداری در افغانستان است. ‌

سایمون کندال، مدیر توسعه بازرگانی سرویس جهانی بی‌بی‌سی می‌گوید:”خوشحالیم که از طریق این همکاری با شبکه خبر آریانا مجموعه‌هایی از برنامه‌های تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی به مخاطبان افغان ارائه می‌شود. گسترش حضور تلویزیونی بی‌بی‌سی در افغانستان باعث خوشحالی است و امیدواریم مخاطبان از تماشای برنامه‌های بی‌بی‌سی در کنار دسترسی به رادیو و محتوای آنلاین آن لذت ببرند. ما به واسطه اجرای این توافق، چشم به راه آغاز همکاری با شبکه آریانا هستیم”.

تلویزیون خبری آریانا بخشی از شبکه رادیو تلویزیونی آریانا است.

علی قاسمی، مدیرعامل آریانا می‌گوید: “شبکه رادیو تلویزیون آریانا در سال ۲۰۰۵ با هدف ارائه پنجره‌ای به جهان راه‌اندازی شد تا خبرو برنامه‌های سرگرم‌کننده، آموزنده و ورزشی از سراسر جهان را به شهروندان افغانستان ارائه کند. ما از اینکه برنامه‌های شناخته‌شده تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی را به مجموعه برنامه‌های آریانا اضافه می‌کنیم بسیار خوشحالیم و به این همکاری به عنوان اقدامی در جهت تعهدمان برای آوردن جهان به خانه مخاطبان‌مان نگاه می‌کنیم.”

بی‌بی‌سی فارسی با یک شبکه تلویزیونی، رادیو، وبسایت و شبکه‌های اجتماعی ۲۱ میلیون مخاطب هفتگی دارد. از این تعداد مخاطب، هشت میلیون و پانصد هزار نفر در افغانستان زندگی می‌کنند.

تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در افغانستان در ماهواره‌های یاه‌ست، یوتل‌ست ای ۷ بی و یوتل‌ست هاتبرد ۱۳ بی در دسترس است.

برنامه‌های این تلویزیون در اینترنت پخش زنده می‌شود و این برنامه‌ها را بعد از پخش زنده، می‌توان در هر لحظه در سایت بی‌بی‌سی فارسی و یوتیوب تماشا کرد. بی‌بی‌سی فارسی همچنین در فیس‌بوک، توئیتر، اینستاگرام و تلگرام در دسترس است.

رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به صورت تصویری پخش می‌شود و به مخاطبان امکان می‌دهد برنامه‌های رادیو را در تلویزیون و رسانه‌های دیجیتال تماشا کنند.

نظرات