آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه سپاه قدس، حزب الله و القاعده وضع کرد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

مایک پومپئو، وزیر خارجه و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور در یک نشست خبری اعلام کردند که ایالات متحده تحریم‌های جدیدی را علیه «گروه‌های تروریستی» اعمال کرده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که این تحریم‌ها شامل نیروی قدس سپاه پاسداران، حزب الله لبنان، حماس و القاعده می‌شود. وی درباره جزئیات این تحریم‌ها توضیح بیشتری نداد.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز عنوان کرد که این تحریم‌ها از تراکنش‌های مالی گروه‌های تروریستی جلوگیری می‌کند.

به گفته آقای پومپئو، این تحریم‌ها شرکت‌هایی را که در آموزش‌های تروریستی دخیل هستند نیز شامل خواهد شد.

آقای پومپئو گفت که وزارت خارجه «۱۲ رهبر گروه‌های تروریستی» را تحریم کرده که چهار عضو ارشد حزب الله و حماس و رهبران گروه داعش و القاعده از جمله آنها هستند.

این تحریم‌ها در سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر اعلام شده است.

هفته گذشته آمریکا یک شبکه گسترده برای دور زدن تحریم‌های ایران را در فهرست سیاه قرار داد. در این فهرست نام شرکت‌ها و افرادی از امارات تا سنگاپور، هنگ‌کنگ، ایران، هند، سوریه و لبنان دیده می‌شود.

استیو منوچین و پومپیو همچنین در این نشست خبری تاکید کردند که برکناری جان بولتون تغییری در سیاست فشار حداکثری بر ایران ایجاد نخواهد کرد.

استیو منوچین گفت که او و پومپئو به صورت نزدیک با رئيس‌جمهور آمریکا کار می‌کنند و افکار همدیگر را درک می‌کنند.

وزیر امورخارجه آمریکا همچنین در این نشست در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر برکناری بولتون بر افزایش احتمال دیدار روحانی و ترامپ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت رئيس‌جمهور آمریکا قبلا به صورت روشن گفته است که آماده است بدون هیچ پیش‌شرطی با حسن روحانی دیدار کند.

قرار بود جان بولتون نیز در این نشست خبری شرکت کند اما ساعاتی پیش از شروع آن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، خبر داد که او را از سمت مشاور امنیت ملی خود برکنار کرده است.

Loading...
نظرات