آمریکا مجتبی خامنه‌ای و تعدادی دیگر را به فهرست تحریم‌ها افزود

اهمیت موضوع:
, آمریکا مجتبی خامنه‌ای و تعدادی دیگر را به فهرست تحریم‌ها افزود, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آمریکا مجتبی خامنه‌ای و تعدادی دیگر را به فهرست تحریم‌ها افزود, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آمریکا مجتبی خامنه‌ای و تعدادی دیگر را به فهرست تحریم‌ها افزود, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آمریکا مجتبی خامنه‌ای و تعدادی دیگر را به فهرست تحریم‌ها افزود, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آمریکا مجتبی خامنه‌ای و تعدادی دیگر را به فهرست تحریم‌ها افزود, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز (1 رای)
Loading...
, آمریکا مجتبی خامنه‌ای و تعدادی دیگر را به فهرست تحریم‌ها افزود, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز

ایالات متحده آمریکا شماری از مقام های جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده است.

مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر ایران، حداد عادل، مشاور رهبر این کشور، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه و همچنین علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران در امور بین‌المللی را تحریم کرد.

محمدحسین افشردی، معروف به محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از دیگر افرادی است که در این فهرست نامشان آمده است.

وحید حقانیان ، محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر آیت‌الله خامنه‌ای هم در شمار تحریم‌شدگان هستند.

در این فهرست همچنین ستاد کل نیروهای مسلح اسلامی ایران که از سه نهاد جداگانه یعنی ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را شامل تحریمها قرار داده است.

چهار روز پیش نیز آمریکا در تحریم‌های تازه‌ای بخش ساخت و ساز یا عمران ایران را هدف قرار داد.

آمریکا می‌گوید به این دلیل که سپاه پاسداران را با فعالیت‌های ساخت و ساز در ایران مرتبط می‌داند، این تحریم‌ها را اعمال کرده است. علاوه بر آن، معامله چند کالای استراتژیک دیگر با ایران هم تحریم شده است

این خبر فوری است و به روز می‌شود

نظرات