استفاده از پوست میوه ها برای پیشگیری از بیماری ام اس

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
استفاده از پوست میوه برای بیماران ام اس,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
مطالعات نشان می دهد اسید اورسولیک که به فراوانی در پوست میوه ها و بعضی گیاهان یافت می شود هم از بیماری ام اس پيش‌گيري می کند و هم نورون های آسیب دیده در این بیماری را ترمیم می کند.

به گزارش مهر، اکنون برای ام اس (گرفتگی بافت‌های گوناگون) درمانهایی وجود دارد که روند پیشرفت بیماری را آهسته می کند. ولی درمانهای فعلی به سختی قادر به ترمیم آسیب های جدّي به سلول های مغزی موسوم به نورون ها هستند.

تحقیق جدید پژوهشگران دانشگاه توماس جفرسون پنسیلوانیا نشان می دهد ترکیب موجود در پوست میوه های مانند سیب و انواع آلوهای خشکیده و بعضی گیاهان میتواند آسیب بیشتر به نورون ها را کاهش دهد و همینطور میتواند به بازسازی غلاف های محافظ پوشش دهنده نورون ها کمک کرده و در نتیجه روند آسیب به نورن ها را معکوس نماید.

دکتر «عبدالمحمد رستمی»، سرپرست تیم تحقیق، در این مورد می گوید: « ما برای تائید ایمنی ترکیب اسید اورسولیک نیاز به تحقیقات بیشتری داریم. ولی همین یافته هم، نشانه عالی جدیدی برای درمان این بیماری است.»

پژوهشگران در این تحقیق از نوع تصفیه شده لابراتواری اسید اورسولیک در موش های مبتلا به بیماری ام اس استفاده کردند.

پژوهشگران به مدت ۶۰ روز موش ها را با این روند تحت درمان قرار دادند و شاهد آغاز روند بهبودی در روز ۲۰ درمان بودند. موش های که در آغاز مطالعه فلج بودند، پس از پایان درمان، توانایی راه رفتن شأن را دوباره بدست‌آوردند ، اگرچه حرکت شأن با ضعف همراه بود.

پژوهشگران مشاهده کردند اسید اورسولیک موجب توقف سلول های Th17 می شود؛ Th17 نوعی سلول ایمنی است که یکی از محرک های اصلی واکنش خودایمنی پاتولوژیک در بیماری ام اس است.

گام بعدی این پژوهشگران، آزمایش میزان ایمنی استفاده از این ترکیب در درمان است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات