اقدام قضایی ویژه پس از انتشار ‘عکس‌های قایق‌سواری چند جوان در مازندران’

اهمیت موضوع:
, اقدام قضایی ویژه پس از انتشار ‘عکس‌های قایق‌سواری چند جوان در مازندران’, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, اقدام قضایی ویژه پس از انتشار ‘عکس‌های قایق‌سواری چند جوان در مازندران’, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, اقدام قضایی ویژه پس از انتشار ‘عکس‌های قایق‌سواری چند جوان در مازندران’, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, اقدام قضایی ویژه پس از انتشار ‘عکس‌های قایق‌سواری چند جوان در مازندران’, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, اقدام قضایی ویژه پس از انتشار ‘عکس‌های قایق‌سواری چند جوان در مازندران’, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, اقدام قضایی ویژه پس از انتشار ‘عکس‌های قایق‌سواری چند جوان در مازندران’, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزحق نشر عکس Social Media
Image caption امام جمعه بابل گفته چند جوان قایق سوار در لفور در ‘برهنگی کامل’ به سر می‌بردند

پس از انتشار عکس‌های چند جوان سوار بر قایق، که گفته شده در دریاچه سد لفور در مازندران مشغول تفریح هستند، مقام‌های قضایی گفته‌اند که با “بی‌حجابی” و “هنجارشکنی” برخورد ویژه می‌کنند. امام جمعه بابل هم گفته این تصاویر مایه تاسف است.

عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده پنج زن و مرد جوان را سوار بر قایقی نشان می‌دهد. سه مردی که در عکس‌ها هستند پیراهن به تن ندارند و دو زنی نیز در عکس دیده می‌شوند روسری بر سر ندارند.

یونس حسینی‌عالمی، دادستان مازندران، به خبرگزاری فارس گفته است با دستور رئیس کل دادگستری مازندران به این ماجرا “به صورت ویژه” رسیدگی می‌شود.

آقای حسینی‌عالمی گفته: “حضور عده‌ای از افراد به صورت مختلط و نداشتن هیچ پوشش و انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب می‌شود و قطعا با خاطیان این مساله برخورد خواهد شد.”

مقام‌های حکومت ایران می‌گویند شهروندان باید در پوشش، خوراک، نوشیدن، مهمانی‌ها و روابط اجتماعی معیارهای “سبک زندگی” مورد نظر آنها را رعایت کنند. در غیر این صورت احتمال برخوردهای قضایی و امنیتی با شهروندان وجود دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران چند جوان قایق سوار را به “اقدام ضدفرهنگی” متهم کرده و گفته با آنها “به طور جدی” برخورد خواهد شد.

پلیس مازندران اعلام کرده عکس‌های قایق‌سواری چند جوان را بررسی کرده و از آنجا که اداره دریاچه سد لفور به “بخش خصوصی” واگذار شده بود، مسئول آن احضار شده است.

اما دادستان مازندران گفته با وجود واگذاری مقطعی به بخش خصوصی، نظارت بر دریاچه لفور به عهده شرکت آب منطقه‌ای است.

یونس حسینی‌عالمی گفته بخشی از “تخلفات” به شرکت آب منطقه‌ای برمی‌گردد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی، و گردشگری استان هم باید مسئولیت خود را درست اجرا کند.

نظرات