انتشار عکس جاستین ترودو با صورت تیره جنجالی شد

اهمیت موضوع:
, انتشار عکس جاستین ترودو با صورت تیره جنجالی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, انتشار عکس جاستین ترودو با صورت تیره جنجالی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, انتشار عکس جاستین ترودو با صورت تیره جنجالی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, انتشار عکس جاستین ترودو با صورت تیره جنجالی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, انتشار عکس جاستین ترودو با صورت تیره جنجالی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, انتشار عکس جاستین ترودو با صورت تیره جنجالی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزحق نشر عکس Time Magazine
Image caption جاستین ترودو با صورتی تیره شده و البسه علاء‌الدین

علنی شدن عکسی از جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در حالی که او صورت خود را برای شرکت در یک میهمانی با عنوان “هزار و یک شب” قهوه‌ای کرده بوده جنجال جدیدی در آستانه انتخابات کانادا برپا کرده است به طوری که تنها دقایقی بعد از رسانه ای شدن این عکس آقای ترودو ناچار به “اظهار پشیمانی عمیق” شده است.

آقای ترودو چهارشنبه شب در واکنش به انتشار این عکس گفت که از رفتار خود “عمیقا پشیمان” است و خود را سرزنش کرد که “باید بیشتر توجه می‌کردم”

این عکس را روز چهارشنبه، 18 سپتامبر، ابتدا مجله تایم منتشر کرد و نوشت که آن را در کتاب سال 2001 دانشگاه وست پوینت گری پیدا کرده است.

آقای ترودو به زودی (21 اکتبر) باید برای بقاء در پست نخست‌وزیری در انتخابات شرکت کند.

او که پسر نخست وزیر سابق کانادا، پی‌یر ترودو است قبلا در آکادمی وست پوینت گری که در شهر ونکوور واقع شده و از آن به عنوان دانشگاه نخبگان و خواص یاد می شود تدریس می‌کرد.

در این عکس آقای ترودو لباسی شبیه علاء‌الدین از شخصیت‌های داستان‌های هزار و یک شب را بر تن دارد و صورتش را هم کاملا قهوه‌ای کرده است.

گریمی که همچون سیاه کردن صورت، اقدامی نژادپرستانه تعبیر می‌شود.

او در اظهارات چهارشنبه شب خود پذیرفته که این عکسی نژادپرستانه بوده و اعتراف کرده که “نباید چنین کاری” می‌کرده.

وقتی خبرنگاران از او پرسیدند که آیا این تنها باری بوده که او صورتش را تیره کرده و او پفت که یک بار دیگر هم در زمان یک نمایش در دبیرستان صورت خود را تیره کرده بوده است.

شورای مسلمانان کانادا واکنش تندی به انتشار این عکس نشان داده است.

مصطفی فاروق، مدیرعامل این شورا گفته: “مشاهده نخست‌وزیر با صورت قهوه/سیاه شده بسیار تاسف برانگیز است. تیره کردن صورت رفتاری مذموم است و یادآور تاریخ تاریک نژادپرستی است و غیرقابل قبول.”

جامیت سنگ، رهبر نودموکراتیک هم این عکس را توهین‌آمیز و ناراحت کننده دانسته است.

الیزابت می، رهبر حزب سبز کانادا هم از ان انتقاد کرده است، حزبی که گفته شده احتمال ائتلاف آن با حزب آقای ترودو ممکن است.

نظرات