انتقاد دو نماینده مسلمان کنگره از اسرائیل در یک کنفرانس خبری

اهمیت موضوع:
, انتقاد دو نماینده مسلمان کنگره از اسرائیل در یک کنفرانس خبری, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, انتقاد دو نماینده مسلمان کنگره از اسرائیل در یک کنفرانس خبری, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, انتقاد دو نماینده مسلمان کنگره از اسرائیل در یک کنفرانس خبری, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, انتقاد دو نماینده مسلمان کنگره از اسرائیل در یک کنفرانس خبری, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, انتقاد دو نماینده مسلمان کنگره از اسرائیل در یک کنفرانس خبری, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
, انتقاد دو نماینده مسلمان کنگره از اسرائیل در یک کنفرانس خبری, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزLoading...
, انتقاد دو نماینده مسلمان کنگره از اسرائیل در یک کنفرانس خبری, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزحق نشر عکس Getty Images
Image caption ایلهان عمر (راست) در کنار رشیده طلیب، از نمایندگان کنگره آمریکا هستند

دو نماینده مسلمان مجلس آمریکا که اجازه ورود به اسرائیل را پیدا نکرده اند از اعضای کنگره آمریکا خواسته اند به جای آنها به اسراییل و کرانه باختری بروند تا با واقعیت زندگی “در دوره اشغال” آشنا شوند.

این دو نماینده روز دوشنبه با برگزاری کنفرانسی خبری از دولت اسرائیل و سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، صریحا انتقاد کردند.

الهان عمر و رشیده طلیب، اولین زنان مسلمان آمریکایی اند که وارد مجلس نمایندگان این کشور شده اند. این دو نماینده قرار بود به اسرائیل سفر کنند اما دولت این کشور در اقدامی بی سابقه اجازه سفر رسمی به آنها نداد.

الهان عمر و رشیده طلیب در این کنفرانس گفتند هدفشان پررنگ کردن هزینه های انسانی اشغال سرزمین های فلسطینی و محدودیت های مسافرتی است.

آنها می گویند هدفشان از سفری که هیچ گاه عملی نشد شنیدن حرف های افرادی است که با زندگی در منطقه تجربه مستقیمی از وضعیت و درگیری های جاری دارند چرا که وظیفه آنها به عنوان نماینده مجلس است که در زمینه مسائل مربوط به روابط خارجی آمریکا مطلع بمانند.

الهان عمر نماینده مجلس از مینه سوتا گفت ممانعت از سفر نمایندگان آمریکا به اسرائیل بی سابقه است اما دولت اسرائیل این اقدام را بارها علیه دیگر شهروندان آمریکا انجام داده است.

خانم عمر می گوید دولت اسراییل با ای نکار مانع انجام وظیفه نمایندگان مجلس آمریکا شده و به دموکراسی در آمریکا ضربه زده اما به گفته او موضوع فراتر از این است چرا که برخی شهروندان آمریکا نیز سرنوشت مشابهی داشته اند.

خانم عمر دولت اسرائیل را متهم کرد که با هرکس که منتقد اشغال سرزمین های فلسطینی باشد با همین سیاست برخورد می کند.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید

چند شهروند آمریکایی از ایالت مینه سوتا در این کنفرانس خبری در کنار این دو نماینده مجلس ایستاده بودند.

این نماینده مجلس در عین حال دولت ترامپ را متهم کرد که از آتش به پا کردن میان مسلمانان و یهودیان آمریکا برای اختلاف افکنی استفاده می کند.

خانم طلیب نماینده فلسطینی‌تبار مجلس نیز در این کنفرانس خبری از اعضای دیگر کنگره خواست به اسرائیل و سرزمین های فلسطینی سفر کنند و شاهد واقعیت زندگی در این مناطق باشند.

کاخ سفید می گوید پیشینه این دو نماینده مجلس در ضدیت با یهودیان روشن است.

هوگان گیدلی، سخنگوی کاخ سفید، تحقیقات دموکرات ها در آمریکا برای تغییر سیاست دولت اسرائیل را بی معنی خوانده و گفته اسرائیل حق دارد مانع ورود کسانی شود که سودای ویران کردن این کشور را در سر دارند.

این دو نماینده مجلس هر دو از حامیان جنبش عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل موسوم به بی دی اس هستند. اسرائیل قانونی وضع کرده که به حامیان این جنبش اجازه ورود به کشور را نمی دهد.

بیشتر بخوانید:

Loading...
نظرات