انجام 70 هزار عملیات توسط آتش‌نشانان تهرانی در سال 98

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
1398053110425639918177384 انجام 70 هزار عملیات توسط آتش‌نشانان تهرانی در سال 98

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ مهدی داوری در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه مواردی از ابتلا به کرونا نیز در میان آتش‌نشانان تهرانی وجود داشته، اظهار کرد: البته خوشبختانه میانگین سنی آتش‌نشانان بیشتر از قشر جوان هستند و این کمک می‌کند که بهتر بتوانند به این بیماری غلبه کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران درباره اقدامات این سازمان برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: کرونا، تضمینی برای عدم وقوع دیگر حوادث نیست، آتش‌نشانان باید همواره آمادگی خود را حفظ کرده و در حوادث مختلف از جمله آتش‌سوزی‌ها حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در سال 98، حدود 70 هزار مأموریت توسط آتش‌نشانان تهرانی انجام شد، تصریح کرد: تقریباً می‌توان گفت حادثه‌ای وجود ندارد که به آتش‌نشانی ارتباط پیدا نکند؛ در برخی حوادث اقدام‌کننده نخست و اصلی و در برخی حوادث مانند ویروس کرونا، پشتیبان سایر گروه‌ها مانند کادر درمانی هستیم.

داوری درباره علل میزان بالا بودن حوادث در پایتخت، خاطرنشان کرد: تمام این حوادث، سخت نیست، اغلب حوادث به دلیل بی‌احتیاطی مردم روی می‌دهد، اکنون با شیوع کرونا شرایطی برای تمام مردم جهان به وجود آمده و مسئولیت‌پذیری فردی در مهار آن نقش دارد یعنی هر فردی باید به وظیفه خود عمل کند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران افزود: اهمیت ندادن به حوادث دیگر مانند آتش‌سوزی‌ها، منشأ اصلی بروز آنها است البته باید گفت دانستن یک موضوع تضمینی برای اجرای آن نیست.

وی با اشاره به فعالیت 130 ایستگاه آتش‌نشانی تهران، متذکر شد: تمام همکاران بنده سعی می‌کنند اطلاعات لازم را به مردم ارائه دهند اما بخش دیگر پذیرش این آموزشها و اجرای آنها است.

داوری یادآور شد: در مقابله با کرونا نیز سازمان آتش‌نشانی تهران اقداماتی انجام داده است و حداقل روزانه 600 نفر از همکاران بنده در نقاط از پیش تعیین‌شده مانند پایانه‌های تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی کار ضدعفونی را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

نظرات