برای برخی از همراهان حسن روحانی «ویزای سفر به آمریکا صادر نشد»

اهمیت موضوع:
, برای برخی از همراهان حسن روحانی «ویزای سفر به آمریکا صادر نشد», آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, برای برخی از همراهان حسن روحانی «ویزای سفر به آمریکا صادر نشد», آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, برای برخی از همراهان حسن روحانی «ویزای سفر به آمریکا صادر نشد», آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, برای برخی از همراهان حسن روحانی «ویزای سفر به آمریکا صادر نشد», آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, برای برخی از همراهان حسن روحانی «ویزای سفر به آمریکا صادر نشد», آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

اعتراضات بسیار کم‌سابقه هرچند محدود علیه عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر، در چند شهر آن کشور ادامه یافته‌است.

بنا بر گزارش‌ها در دومین روز اعتراضات، در شهر سوئز بین نیروهای امنیتی و شماری از معترضان درگیری‌هایی رخ داده‌است.

اعتراضات محدود در روز گذشته در قاهره و چند شهر دیگر آغاز شدند.

بنا بر گزارش‌ها نیروهای امنیتی مصر با پرتاب گاز اشک‌آور سعی در پراکنده کردن معترضان داشتند، اما برخی جوانان در میدان مرکزی شهر، میدان تحریر، مقاومت کرده و شعار «سیسی باید برود» سر دادند.

روز شنبه نیز گزارش شد که نیروهای امنیتی به‌سوی معترضان گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

سوئز

«مرکز حقوق اجتماعی و اقتصادی مصر» روز سی شهریور ماه گزارش داده است که «ده‌ها تن بازداشت شده‌اند». به گفته این مرکز دست‌کم دو روزنامه‌نگار نیز در میان بازداشت‌شدگان هستند.

با این حال گزارشی از تلفات انسانی منتشر نشده‌است.

تظاهرات اخیر بسیار نادر به‌شمار می‌رود؛ به‌ویژه که گزارش‌های مختلفی از سرکوب گسترده مخالفان در دوران ریاست‌جمهوری سیسی منتشر شده‌است.

عبدالفتاح سیسی، ژنرال ارتش، پنج سال پیش با گسترش اعتراضات مردمی و کودتا علیه محمد مرسی، رئیس جمهوری پیشین مصر که برآمده از جنبش اخوان‌المسلمین بود، به قدرت رسید.

بنا بر گزارش‌ها روز شنبه علاوه بر تجمع صدها تن در میدان تحریر مصر، شماری نیز در سوئز تجمع کرده‌اند.

اعتراضات در پی فراخوان محمد علی، تاجر، هنرپیشه و از فعالان سیاسی مصری ساکن اسپانیا، علیه فساد آغاز شده‌است.

نظرات