بررسی 107 پرونده پزشکی قانونی از طریق ویدئو کنفرانس

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر عباس مسجدی صبح امروز در مراسم افتتاح ساختمان کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی کشور، با بیان اینکه امروز مدیریت در دنیا از بالا به پایین نیست و مدیریت عمومی جایگاهی ندارد، اظهار کرد: امروز مدیریتها افقی است و اگر همه با هم همکاری داشته باشند، شاهد بروز اتفاقات مثبت هستیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: البته در مقابل همکاری جمعی، بحث “اهمال کاری” نیز وجود دارد یعنی اینکه از کنار هر موضوعی بگذریم که بخشی از آن به دلیل الگوهای غلط و بخشی از آن به شخصیت هر فردی برمی‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: نگاه صفر یا صدی به موضوعات نگاهی غلطی است و نباید در کنار اتفاقات روی داده بی‌تفاوت باشیم.

این مقام مسئول، مجموعه کمیسیونهای پزشکی قانونی را در احقاق حقوق مردم و کمک به دستگاه قضائی بسیار حائز اهمیت دانست و ادامه داد: اگر یک کارشناس اهمال کار باشد، پرونده طی چندین مرحله (بدوی، تجدیدنظر و استان همجوار) باید رسیدگی شود.

دکتر مسعود قادی پاشا نیز در این مراسم با اشاره به راه‌اندازی سیستم ویدئو کنفرانس برای بررسی پرونده‌ها در کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی، اظهار کرد: با انجام این کار از اتلاف هزینه جلوگیری می‌شود و لازم نیست که در هر پرونده، طرفین به تهران مراجعه کنند.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: در حال حاضر حدود چهار هزار کارشناس با سازمان پزشکی قانونی در کل کشور همکاری دارند که اکثر آنها از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند.

دکتر بابک سلحشور نیز در این مراسم درباره مراحل رسیدگی به پرونده‌ها در کمیسیونهای پزشکی قانونی، گفت: فرآیند رسیدگی به پرونده‌های کمیسیونها در کل کشور از استانها شروع شده و در نهایت به کمیسیون پزشکی مرکزی در تهران ختم می‌شود.

مدیرکل اداره کمیسیونهای پزشکی قانونی کشور افزود: در کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی بحث سرعت و کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: به طور میانگین شاهد حدود 135 تا 140 مورد ورودی پرونده به کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی هستیم، حدود 600 پرونده رسوبی نیز از سالهای قبل در کمیسیون داشتیم اما در حال حاضر خروجی پرونده از 100 تا 105 پرونده، به 210 تا 215 پرونده در طی سه ماه گذشته رسیده است.

سلحشور تصریح کرد: در پی این هستیم تا مرداد 99، دیگر هیچ پرونده‌ای از قبل باقی نمانده باشد، پرونده‌ها به روزرسانی شود و حداکثر زمان پاسخ‌دهی در پرونده‌ها به 30 تا 45 روز خواهد رسید.

مدیرکل اداره کمیسیونهای پزشکی قانونی کشور عنوان کرد: بحث راه‌اندازی ویدئو کنفرانس از سه ماه پیش انجام شد و در این مدت 107 پرونده از استانهای مختلف به صورت ویدئو کنفرانس در کمیسیونهای مرکزی پزشکی قانونی برگزار و باعث شده از مراجعه 486 نفر به تهران جلوگیری شود که گام مهمی برای تکریم ارباب رجوع است.

انتهای پیام/

Loading...
نظرات