بوریس جانسون به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...
Boris Johnsonحق نشر عکس Reuters

بوریس جانسون به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد. او که پس از مثبت بودن تست کرونا در خانه قرنطینه بود از دیروز به بیمارستان انتقال یافته است.

آقای جانسون، ۵۵ ساله که از دیروز، یکشنبه، ابتدا برای انجام چند آزمایش در بیمارستان سنت توماس لندن بستری شده بود عصر دوشنبه به علت آنچه “نشانگان مزمن” خوانده شده به بخش آی‌سی‌یو انتقال داده شده است.

بنابر اطلاعیه دفتر نخست‌وزیر، آقای جانسون از دومنیک راب، وزیرخارجه خواسته که به نیابت از او ریاست کابینه را برعهده بگیرد.

تست کرونای نخست وزیر بریتانیا حدود ۱۰ روز پیش (۲۷ مارس) مثبت اعلام شد و او از آن زمان در خانه خود را قرنطینه کرده بود.

آقای جانسون، ۵۵ ساله، از دیروز، یکشنبه، به علت آنچه “نشانگان مزمن” خوانده شده در بیمارستان سنت توماس لندن بستری شده است.

سخنگوی دولت بریتانیا گفته او بر اساس توصیه پزشکان بستری شده و اکنون “بهترین مراقبت‎ها” را دریافت می‌کند.

در این بیانیه آمده: “بعد از ظهر امروز (دوشنبه) وضعیت نخست‌وزیری رو به وخامت گذاشت و بنا بر توصیه تیم درمانی او به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل شد.”

او صبح دوشنبه در توییتر گفته بود “روحیه خوبی” دارد.

تا کنون ۵۲ هزار نفر در بریتانیا به ویروس جدید کرونا آلوده شده‌اند و دستکم ۵۳۸۰ نفر هم جان خود را به علت بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند.

روز گذشته، الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، در یک سخنرانی کم‌سابقه برای مردم این کشور وضعیت جاری به خاطر شیوع ویروس کرونا را با چالش‌هایی که پیشتر بریتانیا با آن روبرو شده بود متفاوت خواند.

نظرات