تحریم؛ واکنش آمریکا به تماس تلفنی روحانی با مکرون

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
zarif%20roohani تحریم؛ واکنش آمریکا به تماس تلفنی روحانی با مکرون

روحانی عصر دیروز در تماس با رئیس جمهور فرانسه خواستار تحت فشار گذاشتن آمریکا برای لغو تحریمهای جمهوری اسلامی شد و گفت: انتظار داریم تا کشورهای دوست برای رفع تحریمهای ظالمانه و یکطرفه در این شرایط، آمریکا را تحت فشار قرار دهند.

روحانی مدعی شد که اگر تحریمها برداشته شود، جمهوری اسلامی بهتر می تواند با ویروس کرونا مقابله کند.

حکومت ایران در حالی مدعی است که تحریم‌ها مانع کمک‌رسانی درمانی به ایران می شود که خودش با کمک پزشکان بدون مرز به مردم ایران مخالفت می‌کند. به گفته صادق زیباکلام، جامعه جهانی کدام موضع جمهوری اسلامی را باور کند؟

در همین رابطه وزارت خارجه آمریکا دوشنبه شب اعلام کرد که هدف از کارزار نفوذ خارجی پنهانی و بی‌سرو‌صدای [رژیم] ایران برای لغو تحریم‌ها آسایش و تندرستی مردم ایران نیست، بلکه هدف از آن تهیه پول برای اقدامات تروریستی‌اش است.

به گزارش صذای آمریکا، مقامات وزارت خارجه با اشاره به گوشه‌ای از هزینه‌هایی که جمهوری اسلامی طی چند سال گذشته صرف اقدامات و اهداف تروریستی خود کرده است، گفتند: در حالی که نظام خدمات بهداشتی و درمانی ایران به شدت از کمبود بودجه رنج می‌برد، رژیم از سال ۲۰۱۲ تاکنون بیش از ۱۶ میلیارد دلار را صرف تامین مالی نیروهای نیابتی تروریستی خود در خارج از کشور کرده است. همین امر موجب شد که وزیر بهداشت ایران در ماه ژانویه ۲۰۱۹ در اعتراض به کاهش پیاپی بودجه بخش بهداشت از سمت خود استعفا دهد.

در ادامه با اشاره به این که تحریم‌ها مانع از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به ایران نمی‌شوند تاکید شده است که ایالات متحده مجوزهای گسترده‌ای را برای فروش مواد خوراکی، فراورده‌های کشاورزی، دارو، و تجهیزات پزشکی از ایالات متحده به ایران در نظر گرفته است.

در این مطلب همچنین به موضوعاتی مانند رد پیشنهاد کمک‌های بشردوستانه و تجهیزات پزشکی آمریکا از سوی رژیم ایران و نیز اخراج یک تیم پزشکان بدون مرز از ایران، و در عین حال ادامه درخواست‌های جمهوری اسلامی برای لغو تحریم‌ها اشاره شده و آمده است: روشن است که اولویت آنها نه دسترسی به دارو، که دستیابی به پول نقد است.

فیلم زیر: روحانی با حمله به آمریکا در مورد تحریمها می گوید: ما لیوان آب گل‌آلود شما (کمک های دارويی و پزشکی) را نمیخوایم…ما چشمه آب زلال (دلار) میخوایم

www.youtube.com/watch?v=cG9CRTpQh6w

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.
DOWNLOAD

نظرات