ترامپ تعرفه فولاد ترکیه را افزایش داد؛ تهدید به تحریم‌های گسترده علیه آنکارا

اهمیت موضوع:
, ترامپ تعرفه فولاد ترکیه را افزایش داد؛ تهدید به تحریم‌های گسترده علیه آنکارا, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, ترامپ تعرفه فولاد ترکیه را افزایش داد؛ تهدید به تحریم‌های گسترده علیه آنکارا, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, ترامپ تعرفه فولاد ترکیه را افزایش داد؛ تهدید به تحریم‌های گسترده علیه آنکارا, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, ترامپ تعرفه فولاد ترکیه را افزایش داد؛ تهدید به تحریم‌های گسترده علیه آنکارا, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, ترامپ تعرفه فولاد ترکیه را افزایش داد؛ تهدید به تحریم‌های گسترده علیه آنکارا, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

دونالد ترامپ ٬ رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۲۲ مهرماه در بیانیه‌ای با اشاره به این که تحریم‌هایی را علیه مقامات ترکیه اعمال خواهد کرد، گفته است، تعرفه های فولاد از ترکیه را ۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

ترکیه از هفته گذشته عملیات نظامی با نام «چشمه صلح» در شمال شرقی سوریه برای پاکسازی آنچه که گروه های تروریستی می‌نامد، آغاز کرده است که واکنش های گسترده‌ای در عرصه بین المللی درپی داشته است. ترکیه عملیات خود را به دنبال تصمیم دونالد ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه شروع کرد.

عملیات ترکیه منطقه تحت کنترل شبه نظامیان کرد را هدف قرار داده است. شبه نظامیان کرد از متحدان آمریکا در نبرد با گروه حکومت اسلامی، داعش،در سوریه بودند.

دونالد ترامپ در بیانیه خود تاکید کرده است که به زودی در یک فرمان اجرایی، مجوز اعمال تحریم‌های شدید را علیه مقام‌های دولت ترکیه صادر می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید، این افراد در نقض حقوق بشر، نادیده گرفتن آتش بس و همچنین جلوگیری از بازگشت پناهجویان نقش داشته‌اند.

دونالد ترامپ گفته است: اگر رهبران ترکیه به این مسیر خطرناک و مخرب ادامه دهند، من جهت نابودی سریع اقتصاد ترکیه آمادگی کامل را دارم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفته است، مذاکرات تجاری بر سر ۱۰۰میلیارد دلار مبادله را متوقف می‌کند.

عملیات نظامی ترکیه در مناطق کردنشین در شمال شرقی سوریه وارد ششمین خود شده است و سازمان ملل می‌گوید، شمار غیرنظامیانی که در جریان این عملیات نظامی ترکیه ناچار به ترک خانه و محل زندگی خود شده‌اند به ۱۶۰هزار تن رسیده است.

در همین حال گزارش‌ها حاکی است، در پی توافق کردها سوریه با حکومت بشار اسد، نیروهای ارتش سوریه وارد مناطق مرزی از حمله منبج شده اند.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه به نقل از یک مقام رسمی آمریکا گزارش داد حدود یک‌هزار نیروی آمریکایی به طور کامل از سوریه خارج می‌شوند و تنها حضور آمریکایی‌ها در سوریه به پایگاه «التنف» منحصر خواهد شد.

وزیر دفاع آمریکا یک روز پیش‌تر گفته بود دونالد ترامپ دستور داده است نیروهای آمریکایی برای پرهیز از ورود به درگیری «غیرقابل توجیه»، از شمال سوریه خارج شوند.

با استفاده از رویترز و رادیو فردا؛ خ
نظرات