Loading...

«توافق قانونگذاران آمریکایی» برای جلوگیری از تعطیلی مجدد دولت فدرال

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

گزارش ها حاکی است که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا در «اصول» بر سر تامین بودجه دولت فدرال و جلوگیری از تعطیلی دوباره به توافق رسیده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ریچارد شلبی، سناتور جمهوری‌خواه و نیتا لوی، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان، از مذاکره کنندگان برای جلوگیری از تعطیلی دولت، خبر دستیابی به این توافق را پس از نشست پشت درهای بسته شامگاه دوشنبه ۲۲ بهمن اعلام کردند.

طبق این گزارش، مذاکرات دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا در روز شنبه و یکشنبه به دلیل اختلاف بر سر کاهش مراکز بازداشت و نگهداری مهاجران غیرقانونی با بن بست مواجه شده بود، اما مذاکره کنندگان شامگاه دوشنبه توانستند این مساله را حل کنند. گفته می‌شود دموکرات از برخی از خواسته‌های خود درباره مهاجران صرفنظر کردند.

در حالی که چهار روز به پایان ضرب الاجل برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال باقی مانده است، اکنون این طرح نیازمند حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری است تا از تعطیلی مجدد دولت جلوگیری شود.

در حالی که گفته می‌شد در طرح تازه قانونگذاران آمریکایی بودجه‌ای برای ساخت دیوار مرزی مکزیک اختصاص نیافته است، یک دستیار در کنگره آمریکا به رویترز گفته است، در طرح توافق شده یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون دلار برای ساخت ۵۵ مایل مانع فلزی در مرز با مکزیک اختصاص می‌یابد.

این میزان از بودجه بسیار کمتر از بودجه پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار درخواستی دونالد ترامپ برای ساخت ۲۰۰ مایل دیوار مرزی است. این در حالی است که بودجه تازه به ایجاد موانع فلزی و نه دیوار اختصاص یافته است.

اختلاف دونالد ترامپ و دموکرات‌ها در کنگره آمریکا بر سر تامین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک باعث شده بود تا بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا به مدت ۳۵ روز تعطیل شوند.

در صورتی که قانونگذاران آمریکایی بر سر طرح امنیت مرزی به توافق نرسند بار دیگر صدها هزار کارمند دولت فدرال بیکار خواهند شد و یا مجبور می‌شوند بدون حقوق کار کنند.

با استفاده از رویترز و آسوشیتدپرس؛ خ/ت

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply