جانشین وزیر دفاع ایران: موشک‌های دقیقی داریم که رسانه‌ای نکرده‌ایم

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

جانشین وزیر دفاع ایران می‌گوید، جمهوری اسلامی «موشک‌های بسیار دقیقی» دارد که تاکنون آنها را پنهان نگاه داشته است، چرا که می‌خواهد در صورت لزوم «دشمنان» خود را غافلگیر کند.

قاسم تقی‌زاده که پیش از خطبه‌های نماز جمعه روز اول تیر در مشهد سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: «بسیاری از دستاوردها را نمی‌توان در رسانه‌ها بیان کرد، بنابراین مخفی می‌کنیم تا دشمن در روز مبادا غافلگیر شود.»

این مقام نظامی ایران از جمله به تولید موشک‌هایی اشاره کرده که اگرچه به گفته او، برد آنها «محدود» است، اما «دقت اصابت بالایی» دارد و تولید این موشک‌ها تاکنون رسانه‌ای نشده است.

برنامه موشکی ایران موضوعی‌ست که دولت‌های غربی بارها نسبت به آن ابراز نگرانی کرده‌اند. ایالات متحده یکی از دلایل خود برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران را برنامه موشکی این کشور نامیده و خواستار توقف آن شده است، امری که مقامات جمهوری اسلامی آن را به شدت رد می‌کنند.

ایران می‌گوید برنامه موشکی آن صرفا دفاعی‌ست و به دیگران اجازه نخواهد داد که درباره مسائل دفاعی این کشور تصمیم بگیرند.

جانشین وزیر دفاع جمهوری اسلامی نیز در اظهارات روز جمعه خود با تکرار این موضع عنوان کرد که ایران «در حد تهدیداتی» که متوجه آن است موشک می‌سازد و این تهدیدها «فعلا تا ۱۸۰۰ کیلومتر است».

به گفته وی، «آمریکایی‌ها به‌خوبی می‌دانند» که نیروهای ایرانی لازم نیست برای مقابله با آنها تا نیویورک روند، بلکه «امروز ده‌ها هزار آمریکایی در منطقه هستند» و برای همین نیز رهبر جمهوری اسلامی پیش‌بینی کرده که آمریکا با ایران وارد جنگ نخواهد شد.

سقوط پهپاد آمریکایی با آتش نیروهای سپاه پاسداران ایران در اواخر خرداد ماه گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال وقوع جنگ میان دو کشور را شدت بخشید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، یک روز پس از آن اعلام کرد که نیروهای آمریکایی آماده حملات تلافی‌جویانه به پایگاه‌های ایران بودند، اما او در دقایق آخر به خاطر بالا بودن تلفات احتمالی این حملات دستور به توقف آن داده است. وی هشدار داده که اگر جنگ با ایران دربگیرد، آن‌قدرها طول نخواهد کشید.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری فارس و رادیو فردا؛ س.ن
Loading...
نظرات