حبیب ساسانیان به دادگاه انقلاب اردبیل احضار شد / سند

اهمیت موضوع:
, حبیب ساسانیان به دادگاه انقلاب اردبیل احضار شد / سند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, حبیب ساسانیان به دادگاه انقلاب اردبیل احضار شد / سند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, حبیب ساسانیان به دادگاه انقلاب اردبیل احضار شد / سند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, حبیب ساسانیان به دادگاه انقلاب اردبیل احضار شد / سند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, حبیب ساسانیان به دادگاه انقلاب اردبیل احضار شد / سند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

خبرگزاری هرانا – حبیب ساسانیان، فعال ترک (آذربایجانی) با دریافت ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه دوازدهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل احضار شد. در این ابلاغیه از وی خواسته شده است طی ۵ روز آینده در محل دادسرا حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۸، حبیب ساسانیان، فعال ترک (آذربایجانی) با دریافت ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل احضار شد.

در این ابلاغیه که به صورت الکترونیکی صادر شده است، علت احضار وی “تفهیم اتهام توهین به مقامات و نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر و افترا قولی و عندالزوم اخد آخرین دفاع” عنوان شده و از وی خواسته شده است طی ۵ روز آینده در شعبه دوازدهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل حاضر شود.

حبیب ساسانیان در مردادماه سال ۹۶ با قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی پس از ۱۶ ماه از زندان مرکزی تبریز  به صورت موقت آزاد شده بود.

هرانا در تاریخ ۵ اسفندماه ۹۶ از برگزاری آخرین جلسه دادرسی به پرونده حبیب ساسانیان در شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی خبر داده بود.

روز پنج‌شنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، شهروند اردبیلی توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و ساعاتی بعد با قرار کفالت آزاد شد. نیروهای امنیتی اردبیل بدون در دست داشتن حکم قضایی اقدام به بازداشت و ضرب و شتم آقای ساسانیان در مقابل منزل یکی از بستگان نزدیک وی کردند.

نظرات