حجاب اجباری، «خط قرمزی» در بحران

اهمیت موضوع:
, حجاب اجباری، «خط قرمزی» در بحران, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, حجاب اجباری، «خط قرمزی» در بحران, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, حجاب اجباری، «خط قرمزی» در بحران, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, حجاب اجباری، «خط قرمزی» در بحران, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, حجاب اجباری، «خط قرمزی» در بحران, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز (1 رای)
Loading...

در روزهای پایانی خرداد ماه، بعضی از مسئولان دادستانی، قوه مقننه و نیروی انتظامی ایران در موضع‌گیری‌های تازه‌ای بر رعایت حجاب و اجرای قوانین مربوط به آن تأکید کرده‌اند. با فرارسیدن فصل تابستان مأموران نیروی انتظامی برخورد با «بی‌حجابی» را شدت می‌دهند. دستگیری و جریمه نقدی بخشی از مجازات‌ها است.

در روزهای اخیر انتشار فیلمی از درگیری دو زن در شهر خمام، به عنوان «ضاربان زن آمر به معروف» خبرساز شد و در روزهای گذشته نیز ماجراهای مربوط به پیاده کردن «پویه نوریان»، مسافر زن، توسط یک راننده اسنپ به دلیل «رعایت نکردن حجاب» موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است.

گزارشی در زمینه موضوع حجاب اجباری از فرهاد سلمانیان؛ در گفت‌وگو با شهلا شفیق، نویسنده و پژوهشگر و آزاده کیان، استاد جامعه‌شناسی در پاریس:

نظرات