Loading...

حساب ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران در اینستاگرام از دسترس خارج شد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (2 رای)
Loading...
حق نشر عکس Fars
Image caption از راست سرلشگر قاسم سلیمانی، فرمانده شاخه برون مرزی سپاه، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه و سرلشگر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

رسانه های ایران می گویند حساب کاربری ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران در اینستاگرام از دسترس خارج شده است.

رئیس قوه قضائیه ایران اولین چهره سیاسی غیرسپاهی است که حساب اینستاگرام او مسدود شده است.

پیش از این ایالات متحده آمریکا صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران قبل از آقای رئیسی را به دلیل نقض فاحش حقوق بشر در ایران در فهرست تحریم ها وارد کرده بود اما به نظر نمی رسد شخص آقای رئیسی وارد این تحریم ها شده باشد.

نام ابراهیم رئیسی در بعضی مکاتبات و گزارش‌های مربوط به اعدام‌های زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ در کنار هیات سه نفره متشکل از حسینعلی نیری، مرتضی اشراقی و نماینده وزارت اطلاعات (مصطفی پورمحمدی) آمد که از سوی آیت‌الله خمینی مسئول بررسی وضعیت زندانیان سیاسی و اعدام آن دسته از زندانیان شده بود که هنوز “سر موضع” بودند.

یک فایل صوتی آیت الله حسینعلی منتظری متعلق به سال ۱۳۶۷ سه سال پیش منتشر شد که در آن خطاب به افرادی از جمله ابراهیم رئیسی درباره اعدام خودسرانه زندانیان هشدار می داد “بزرگترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده و تاریخ ما را محکوم می کند به دست شما انجام شده و [نام] شما را در آینده جزو جنایتکاران در تاریخ می نویسند”.

حق نشر عکس .
Image caption رئیس قوه قضائیه ایران اولین چهره سیاسی غیرسپاهی است که حساب اینستاگرام او مسدود شده

حسن روحانی در زمان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش با ابراهیم رئیسی که هردو نامزد آن بودند، با اشاره به کارنامه آقای رئیسی گفته بود: “مردم ایران اعلام می‌کنند آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند را قبول ندارند.”

نامزدی ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی مورد حمایت عده زیادی از فرماندهان سپاه پاسداران بود.

اینستاگرام دیروز در اجرای تعهداتش به قوانین تحریمی ایالات متحده در سازمان تروریستی شناختن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حساب کاربری شماری از فرماندهان سپاهی را از دسترس خارج کرد.

سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده شاخه برون مرزی سپاه، سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرلشگر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سرتیپ پاسدار موسی کمالی، از روسای ستاد کل، سرلشگر پاسدار محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و سرتیپ پاسدار محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از فرماندهانی هستند که صفحات آنها در اینستاگرام مسدود شده است.

به جز این افراد، حساب رسمی سپاه پاسداران هم در اینستاگرام از دسترس خارج است.

سخنگوی شبکه اجتماعی اینستاگرام گفته است “ما تحت محدودیت‌های قوانین تحریم‌های ایالات متحده عمل می‌کنیم. با مقامات دولتی مرتبط همکاری می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تعهدات قانونی‌مان، از جمله مربوط به تعیین سپاه [به عنوان سازمان تروریستی خارجی] را رعایت می‌کنیم”.

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply