«حمله توپخانه‌ای سپاه» به برخی از مناطق کردستان عراق

اهمیت موضوع:
, «حمله توپخانه‌ای سپاه» به برخی از مناطق کردستان عراق, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, «حمله توپخانه‌ای سپاه» به برخی از مناطق کردستان عراق, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, «حمله توپخانه‌ای سپاه» به برخی از مناطق کردستان عراق, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, «حمله توپخانه‌ای سپاه» به برخی از مناطق کردستان عراق, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, «حمله توپخانه‌ای سپاه» به برخی از مناطق کردستان عراق, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

منابع خبری کردستان عراق روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه از بمباران توپخانه‌ای برخی مناطق اقلیم کردستان عراق توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر دادند.

وب‌سایت کردی «روداو» به نقل از احسان چلبی، شهردار شهر سیداکان در کردستان عراق، گزارش داد که در جریان این حملات، یک دختر ۱۸ ساله کشته شده و دو نفر از برادران او که ۱۴ و ۲۳ ساله بوده‌‌اند، مجروح شده‌اند.

شهر سیداکان در ۹۰ کیلومتری اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، قرار دارد.

به گفته این مقام محلی، این حملات توپخانه‌ای موجب آتش‌‌سوزی در برخی از مناطق اطراف این شهر شده است.

در همین حال، وب‌سایت «روداو» به نقل از یک مقام کنسولگری ایران در اربیل نوشته که این کنسولگری هیچ اطلاعاتی درباره این واقعه ندارد.

به نظر می‌رسد این حمله در واکنش به تشدید درگیری‌های اخیر در مناطق غربی ایران صورت گرفته باشد.

در جریان درگیری در حاشیه شهر پیرانشهر که روز سه‌شنبه اتفاق افتاد، سه نفر از اعضای سپاه پاسداران کشته و یک نفر مجروح شدند.

روز چهارشنبه هم خبرگزاری فارس گزارش داد که یک پاسدار بازنشسته سپاه در یک درگیری در کوهستان‌های بیوله شهرستان جوانرود کشته شده است.

این چهارمین درگیری‌ است که ظرف یک‌ماه گذشته رخ می‌دهد. قرارگاه «حمزه» وابسته به نیروی زمینی سپاه پاسداران روز ۱۱ تیرماه اعلام کرد که در جریان تعقیب و درگیری با یک «تیم تروریستی»، دو نفر از نیروهای بومی این قرارگاه و دو نفر از گروه تحت تعقیب، کشته شده‌اند.

هشتم تیرماه نیز منابع خبری وابسته به حزب دمکرات کردستان خبر دادند که «نیروهای پیشمرگه» این حزب با نیروهای سپاه درگیر و در این درگیری «چندین تن» از نیروهای سپاه کشته‌ شدند.

همان روز منابع کرد خبر دادند که سپاه در واکنش به این درگیری،‌ ارتفاعات «آلدنه» و «برده سوران» در اقلیم کردستان عراق را با توپخانه مورد حمله قرار داده است.

نظرات