Loading...

رئیس‌جمهوری سابق پرو هنگام بازداشت خود را با گلوله زد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

آلن گارسیا، رئیس‌جمهوری سابق پرو، روز چهارشنبه ۲۸ فروردین هنگام ورود ماموران پلیس برای بازداشت او در ارتباط با یک پرونده رشوه‌خواری خود را با گلوله زد. او به سرعت به بیمارستانی در شهر لیما، پایتخت، منتقل شد.

شبکه تلویزیونی «آمریکا» در پرو گزارش داد آقای گارسیا تحت عمل جراحی قرار گرفته و وضعیت جسمی او خطرناک است. این شبکه تصاویری از ورود پسر آقای گارسیا و تعدادی از هوادارانش به بیمارستان را پخش کرد.

وکیل آلن گارسیا به خبرنگاران گفت موکلش در وضعیت «حساسی» است و در حال حاضر تحت عمل جراحی است.

آلن گارسیا ۶۹ ساله که سخنران ماهری است چند دهه رهبر حزب آپرا (حزب آپریست پرو) بود. او در سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰ به عنوان یک ملی‌گرا رئیس‌جمهور شد و سپس با تغییر موضع خود به عنوان مبلغ نظام بازار آزاد دوباره در سال ۲۰۰۶ برای یک دوره پنج ساله به ریاست‌جمهوری رسید.

آقای گارسیا در پرونده فساد مالی مربوط به شرکت ساختمانی برزیلی اودلبرچت تحت پیگرد قرار گرفت. این پرونده بزرگترین رسوایی فساد مالی در تاریخ معاصر آمریکای لاتین است.

شرکت برزیلی اودلبرچت در توافق با دادستانی آمریکا در سال ۲۰۱۶ به جرایم خود اعتراف کرد که در ازای دریافت قراردادهای ساختمانی کلان در کشورهای آمریکای لاتین حدود ۸۰۰ میلیون دلار به مقامات فاسد رشوه پرداخت کرده است.

سال گذشته پس از آنکه آقای گارسیا به خاطر ممانعت از فرار و جلوگیری از تحقیقات ممنوع الخروج شد از اروگوئه تقاضای پناهندگی سیاسی کرد ولی آن کشور تقاضای او را رد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز/ ش.ر/ ک.ر

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply