روشهای ارتقای عمر باتری‌های لیتیومی

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
باتری‌های لیتیومی,اخبار علمی,خبرهای علمی,پژوهش
باتری های لیتیومی در گذر زمان مرغوبیت خود را از دست می‌دهند ، ولی جمعی از پژوهشگران با انجام بررسی های مفصل شیوه هایی را برای ارتقای عمر این باتری ها اختراع کرده اند.

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، عمر مفید باتری های لیتیومی گوشی ها و تبلت ها معمولاً از دو سال بالاتر نمی رود. ولی محققان دانشگاه میشیگان شیوه هایی را برای افزایش این عمر پیشنهاد کرده اند.

باتری‌های لیتیومی,اخبار علمی,خبرهای علمی,پژوهش

بر مبنای بررسی های این پژوهشگران عواملی که در گذر زمان سبب تقلیل کیفیت و قابلیت کاتد، آند، الکترولیت و سایر قسمت های باتری های لیتیومی میشوند به طور کامل مشخص هستند. مهم ترین نکته ای که باید در این زمینه رعایت شود، جلوگیری از استقرار یافتن گوشی و باتری آن در معرض سرما یا گرمای شدید است.

همینطور در صورتی که گوشی در حین شارژ شدن شدیداً داغ شود، باید آنرا از شارژر جدا کرد و پس از مدتی مجددا شارژ کردن را از سر گرفت. همچنین بهتر است دمای محیط شارژ گوشی بین ۱۰ تا ۳۵ درجه در نوسان باشد.

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که باید از شارژ باتری گوشی در زمانیکه خیلی خالی شده خودداری کرد. همینطور شارژ گوشی پس از پرشدن باتری باید سریع متوقف شود. از طرف دیگر باید از قطع شارژ گوشی قبل از تکمیل آن جلوگیری کرد.

همچنین استفاده از شارژرهایی که سریع باتری را پرمی کنند در طولانی مدت به آن آسیب می زند. نکته دیگر جلوگیری از شارژ باتری گوشی ها در محیط های مرطوب و شرجی است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Loading...
نظرات