زمین و ناهید امشب به هم نزدیک می شوند

اهمیت موضوع:
, زمین و ناهید امشب به هم نزدیک می شوند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, زمین و ناهید امشب به هم نزدیک می شوند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, زمین و ناهید امشب به هم نزدیک می شوند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, زمین و ناهید امشب به هم نزدیک می شوند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, زمین و ناهید امشب به هم نزدیک می شوند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, زمین و ناهید امشب به هم نزدیک می شوند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
در شامگاه امشب ۱۱ خرداد زمین با سیاره ناهید در نزدیکترین فاصله خود با یکدیگر می‌رسند.

مهندس مسعود عتیقی، مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت ۲۲ و ۴۵ دقیقه شامگاه امشب شنبه ۱۱ خرداد ماه جاری، سیاره ناهید در ۳.۲ درجه شمال ماه قرار خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که این سیاره ملکه آسمان صبحگاهی است، علاقه‌مندان بامداد فردای این روز (یکشنبه ۱۲ خرداد)، شاهد کمترین جدایی هلال ماه و سیاره ناهید در افق شرقی در صورت فلکی “ماهی‌ها” خواهند بود.

به گزارش ایسنا، سیاره ناهید یا زهره دومین سیاره منظومه شمسی است که مدار آن در میان مدارهای زمین و عطارد قرار گرفته‌است. این سیاره از نظر مداری، نزدیک‌ترین فاصله به زمین را دارد و بعد از ماه، درخشان‌ترین جرم آسمانی طبیعی است که به هنگام شب در آسمان زمین دیده می‌شود. “زهره”، بدون ماه است و در مدار تقریباً دایره‌واری به‌دور خورشید می‌گردد. این سیاره از بسیاری جنبه‌ها چون اندازه، جرم، گرانش و ترکیبات ساختاری به زمین شبیه است؛ از این رو آن را سیاره «خواهر زمین» می‌خوانند.

زهره گرم‌ترین سیاره منظومه شمسی و یکی از سیاره‌های سنگی و فشرده و دارای آتشفشان‌های فعال، زمین‌لرزه و رشته‌کوه است.

, زمین و ناهید امشب به هم نزدیک می شوند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم

نظرات