سناتورهای آمریکایی در آغاز روند استیضاح ترامپ در سنا سوگند یاد کردند

اهمیت موضوع:
, سناتورهای آمریکایی در آغاز روند استیضاح ترامپ در سنا سوگند یاد کردند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, سناتورهای آمریکایی در آغاز روند استیضاح ترامپ در سنا سوگند یاد کردند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, سناتورهای آمریکایی در آغاز روند استیضاح ترامپ در سنا سوگند یاد کردند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, سناتورهای آمریکایی در آغاز روند استیضاح ترامپ در سنا سوگند یاد کردند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, سناتورهای آمریکایی در آغاز روند استیضاح ترامپ در سنا سوگند یاد کردند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
, سناتورهای آمریکایی در آغاز روند استیضاح ترامپ در سنا سوگند یاد کردند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزLoading...
, سناتورهای آمریکایی در آغاز روند استیضاح ترامپ در سنا سوگند یاد کردند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز

سناتورهای آمریکایی روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه در آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده درسنا سوگند یاد کردند.

در این مراسم، ابتدا جان رابرتز، رئیس دیوان عالی ایالات متحده به همراه چهار سناتور، دو جمهوریخواه و دو دموکرات، وارد صحن سنا شد.

سپس اعضای سنای آمریکا در مقابل جان رابرتز سوگند یاد کردند که به عنوان هیات منصفه مجری «بی طرف عدالت» باشند.

جان رابرتز خطاب به سناتورهای آمریکایی گفت، آیا رسما سوگند یاد می‌کنید تا در تمامی امور مرتبط با محاکمه استیضاح دونالد جان ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، که اکنون در جریان است، طبق قانون اساسی و قوانین، مجری بی طرف عدالت باشید، پس خدا یار شما باشد.

همه سناتورها در پاسخ گفتند، «بله.» سپس تمامی اعضای سنا دفتر مربوط به استیضاح رئیس جمهوری آمریکا را امضا کردند.

از استیضاح رئیس جمهوری در سنا به عنوان محاکمه یاد می شود و اعضای سنا هیات منصفه این دادگاه محسوب می‌شوند که در نهایت رای خود را اعلام می‌کنند. دونالد ترامپ، سومین رئیس‌جمهور در تاریخ ایالات متحده است که توسط کنگره این کشور استیضاح می‌شود.

بعد از ادای سوگند اعضای سنا، سناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا، اعلام کرد که ادامه این جلسه روز سه شنبه ساعت یک بعد از ظهر از سر گرفته خواهد شد.

دونالد ترامپ هم پس از مراسم در سنا در توییتی به آن واکنش نشان داد.

دونالد ترامپ در حساب کاربری توییتر خود نوشت: همین حالا به خاطر گفت‌وگو تلفنی بی‌عیب و نقص استیضاح شدم.

مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته موارد استیضاح علیه دونالد ترامپ را طی مراسمی به مجلس سنا تحویل داد.

این رأی‌گیری تقریباً یک ماه پس از آن انجام می‌شود که قصد مجلس نمایندگان برای استیضاح دونالد ترامپ به اتهام «سوءاستفاده از قدرت» و «ایجاد مانع بر سر تحقیقات کنگره در خصوص مسئله کمک‌ نظامی به اوکراین» اعلام شد.

رئیس‌ جمهور آمریکا این استیضاح را «فریب‌کارانه» می‌داند و اخیراً درخواست کرده‌ است که سنا جلسه استیضاح را لغو کند.

منابع: رادیو اروپای آزاد و رادیو فردا
Loading...
نظرات