سپاه از توقیف یک ‘شناور خارجی’ در تنگه هرمز خبر داد

اهمیت موضوع:
, سپاه از توقیف یک ‘شناور خارجی’ در تنگه هرمز خبر داد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, سپاه از توقیف یک ‘شناور خارجی’ در تنگه هرمز خبر داد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, سپاه از توقیف یک ‘شناور خارجی’ در تنگه هرمز خبر داد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, سپاه از توقیف یک ‘شناور خارجی’ در تنگه هرمز خبر داد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, سپاه از توقیف یک ‘شناور خارجی’ در تنگه هرمز خبر داد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, سپاه از توقیف یک ‘شناور خارجی’ در تنگه هرمز خبر داد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز

سپاه پاسداران می‌گوید یک “شناور خارجی” را که حامل یک میلیون لیتر “سوخت قاچاق” بوده است، در جنوب جزیره لارک، در تنگه هرمز توقیف کرده است.

در بیانیه سپاه آمده است که ١٢ نفر “خدمه خارجی” این کشتی هم بازداشت شده‌اند.

سپاه همزمان اعلام کرده است که “ادعای رسانه‌های غربی مبنی بر توقیف کشتی دیگری در روزهای اخیر توسط ایران” را تکذیب می‌کند.

بیانیه سپاه می‌گوید که این کشتی روز یکشنبه توقیف شده است.

در روزهای گذشته گزارش‌هایی از توقف یک نفتکش اماراتی در آب‌های ایران و خاموش شدن دستگاه ردیاب آن منتشر شد. نفتکش ریاح آخرین بار در نزدیکی جزیره قشم ردیابی شده بود.

دو روز پیش وزارت خارجه ایران اعلام کرد که یک نفتکش خارجی به علت نقص فنی توسط یدک‌کش‌ها و برای تعمیرات به لنگرگاهی در آب‌های ایران کشیده شده است.

مشخص نیست که “شناور خارجی” توقیف‌شده توسط سپاه، نفتکش اماراتی و نفتکشی که گفته شده برای تعمیر به ایران کشیده شده یکی باشند.

سپاه گفته نفتکش توقیف‌شده در حال “تحویل سوخت قاچاق دریافتی از لنج‌های ایرانی به کشتی‌های بیگانه در مناطق دورتر بود.”

نظرات