عکس؛ ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به نزدیکی دریای عمان رسید

اهمیت موضوع:
, عکس؛ ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به نزدیکی دریای عمان رسید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, عکس؛ ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به نزدیکی دریای عمان رسید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, عکس؛ ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به نزدیکی دریای عمان رسید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, عکس؛ ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به نزدیکی دریای عمان رسید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, عکس؛ ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به نزدیکی دریای عمان رسید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

تصاویری که از ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در دریای عرب منتشر شده فعالیت‌های کارکنان آن بر روی عرشه این ناو را نشان می‌دهد. این تصاویرروز ۲۵ اردیبهشت گرفته شده است اما امروز شنبه ۲۸ اردیبهشت منتشر شدند.

این ناو که کمتر از یک ماه پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، سپاه پاسداران را در فهرست سازمان تروریستی قرار داد به سمت خلیج‌ فارس روانه شد و اکنون به دریای عرب در مجاورت دریای عمان رسیده است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در تاریخ ۵ مه (۱۵ اردیبهشت) اعلام کرده بود که اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا به خاورمیانه حامل یک پیام روشن برای رژیم ایران است.

این مقام ارشد آمریکا تهدید کرد که ایران در صورت هرگونه تعرض نظامی علیه منافع ایالات متحده و یا متحدان آن، با واکنشی بی‌رحمانه مواجه خواهد شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بجز این ناو ایالات متحده چهار بمب‌افکن همراه با پرسنل و تجهیزات کامل به منطقه خلیج فارس اعزام کرد. این بمب‌افکن‌ها هفته گذشته وارد پایگاه هوایی العدید قطر شده‌ و در آنجا مستقر شدند.

این تجهیزات به گردان بیستم نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا تعلق دارند که برای دفاع از منافع و نیروهای نظامی ایالات متحده در منطقه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶ مه) هنگام مراسم استقبال از رئیس‌جمهور سوئیس اظهارامیدواری کرد که با ایران وارد جنگ نشود.

همزمان روزنامه نیویورک تایمز از وجود اختلاف میان دونالد ترامپ و جان بولتون در مورد مساله ایران خبر داد. این رسانه آمریکایی در گزارش خود گفت که در حالی که آقای ترامپ خواهان اجتناب از درگیری نظامی با ایران است، جان بولتون از رویکرد رئیس جمهوری ایالات متحده در این موضوع ناخرسند است.

تنش میان واشنگتن و تهران از سال گذشته و پس از خروج یک‌جانبه ایالات متحده از برجام شدت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

نظرات