لاف و گزاف مقامات کشوری و لشکری جمهوری اسلامی: به کمک آمریکا نیازی نداریم! از اروپایی‌ها جلوتر هستیم!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه، ۷ فروردین ۹۹،، درجریان بازدید از رزمایش «دفاع بیولوژیک» نیروی زمینی این نهاد نظامی- عقیدتی برای مقابله با کُرونا پیشنهاد کمک به ملّت آمریکا را مطرح کرد! علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها گرفتار شده‌اند اما به روی خودشان نمی‌آورند.

رزمایش بیولوژیکی سپاه

حسین سلامی به خبرنگاران گفت، «اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند، می‌خواهند به ملت ایران در این شرایط  کمک کند چیزی جز عوام‌فریبی نیست. آنها خودشان گرفتار شیوع این ویروس شدند و امکانات، تاسیسات و زیرساخت‌های آنها قادر نیست در مقابل این پدیده از مردم آمریکا محافظت کند. اگر ملت آمریکا نیاز به کمک دارند ما می‌توانیم به آنها کمک کنیم ولی نیازی به کمک آنها نداریم!»

Please enable JavaScript


او با ادعای دشمنی آمریکا علیه مردم ایران گفته آمریکایی‌ها ملت‎ ما را تحت فشار و تحریم اقتصادی قرار دادند تا مردم دچار مشکلات معیشتی شوند اما خوشبختانه در این مسیر نیز با لطف خدا ناموفق بودند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به برگزاری رزمایش «دفاع بیولوژیک» نیروی زمینی این نهاد نظامی- عقیدتی برای مقابله با کُرونا اشاره کرد و گفت: «این یک رزمایش واقعی بود که نیروی زمینی سپاه با استفاده از امکانات و رفع آلودگی متعددی که در سطح یگان‌های این نیرو موجود است، برگزار کرد.»

سلامی در حالی پیشنهاد کمک به آمریکا را مطرح کرده که بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای مقابله با کُرونا از صندوق بین‌المللی پول تقاضای وام ۵ میلیارد دلاری کرده و آمریکا باید در مورد پرداخت یا عدم پرداخت این وام تصمیم بگیرد.

لاریجانی و سلامی سوار بر جیب در رزمایش سان می‌بینند!

سلامی همچنین گفت: «آمادگی برای مقابله با جنگ‌های بیولوژیک را همواره در دستور کار داریم زیرا پیش‌بینی می‌کنیم که احتمال درگیری در جنگ‌های هسته‌ای، شیمیایی و بیولوژیک وجود دارد… بیماری کُرونا به ما کمک کرد آنچه را بر اساس تجربیات جنگ ایران و عراق آماده کرده بودیم در معرض یک آزمون عملی قرار دهیم و در شرایط عملیات واقعی تست کنیم.»

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: «عملیات رفع آلودگی از مراکز پر تجمع در اقصی نقاط کشور ادامه پیدا خواهد کرد و سپاه پاسداران در رزمایش کنونی خود سعی کرد توانایی‌ها و تجهیزات خود را برای مقابله با جنگ بیولوژیک به نمایش بگذارد.»

نمایش بدون اقدامات سپاه و یگان‌های مقابله با کُرونا در بعضی تصاویر کاملا پیداست از جمله زمان سخنرانی که عده‌ای در وسط سالن با فاصله از هم نشسته‌اند و عده‌ای دیگر در حاشیه درست چسبیده بهم!

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی عجیب و پر از لاف و گزاف مدعی شد «ایجاد امکان غربالگری از کارهای جهادی سپاه است که با همکاری وزارت بهداشت صورت گرفت و به‌ ندرت در جای دیگری می‌توان شاهد این بلوغ برای انجام این دست از اقدامات بود! همین کار باعث شد خیلی از افرادی که دچار این بیماری شده‌اند از سایر افراد جدا شوند و تحت درمان قرار گیرند. گزارشی که معاون وزیر بهداشت دادند ۵۰ میلیون نفر از ایرانیان غربالگری شده‌اند!»

به گزارش تسنیم لاریجانی به این حد بسنده نکرد و افزود، «در این روزهایی که گرفتاری وجود داشت وزارت بهداشت و سایر نهادهایی که در ایران فعالیت کردند، خیلی جلوتر از کشورهای دیگرند. در اروپایی که مدعی امکانات پیشرفته هستند، به چه گرفتاری عظیمی دچار شده‌اند. آمریکایی‌ها هم همینطور هستند اما به‌ روی خود نمی‌آورند اما معلوم است که چقدر در مقابله با کُرونا دچار آشفتگی هستند.»

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت پنجشنبه هفتم فروردین‌ماه اعلام کرد شمار قربانیان کرونا در ایران به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت و حدود ۲۷۴۶ نفر از بیماران به صورت حاد به این ویروس مبتلا هستند. این در حالیست که ارقام واقعی با اعداد رسمی که از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شوند قابل اعتماد نیستند و پیش از این نیز سازمان بهداشت جهانی در شرایطی که این ویروس هنوز شیوع سراسری نیافته بود اعلام کرده بود شمار واقعی مبتلایان در ایران دست‌کم پنج برابر آمار رسمی است.

لاف و گزاف مقامات کشوری و لشکری جمهوری اسلامی درباره اینکه به هیچ کمکی از آمریکا نیاز ندارند و تازه آماده‌ی کمک به کشورهای دیگر هم هستند در حالیست که دولت روحانی به سرکردگی محمدجواد ظریف و همراهی لابیگران‌اش در خارج کشور کمپین تبلیغاتی برای لغو تحریم‌‌ها به راه انداخته است و مقابله با کُرونا در کشور و تندرستی و جان مردم را دستاویز لغو تحریم و اخاذی و دریافت پول قرار داده است.

Loading...
نظرات