لحظه فرود ماه نشین چینی در نیمه پنهان ماه را تماشا کنید

اهمیت موضوع:
, لحظه فرود ماه نشین چینی در نیمه پنهان ماه را تماشا کنید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, لحظه فرود ماه نشین چینی در نیمه پنهان ماه را تماشا کنید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, لحظه فرود ماه نشین چینی در نیمه پنهان ماه را تماشا کنید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, لحظه فرود ماه نشین چینی در نیمه پنهان ماه را تماشا کنید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, لحظه فرود ماه نشین چینی در نیمه پنهان ماه را تماشا کنید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, لحظه فرود ماه نشین چینی در نیمه پنهان ماه را تماشا کنید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز

اخیرا فرودگر چانگ ای 4 (Chang’e-4) با موفقیت روی سطح ماه نشست تا چین نخستین کشور دنیا باشد که یک فضاپیما را در نیمه پنهان ماه، فرود آورده است. به تازگی ویدیویی از لحظه فرود ماه نشین چینی منتشر شده که تماشای آن خالی از لطف نیست.

در این ویدیوی کوتاه می‌توان دید که ابتدا فرودگر بر فراز سطح ماه در حال پرواز است؛ اما سپس با یک چرخش ناگهانی، تغییر موقعیت می‌دهد و آماده‌ی استقرار در خانه جدید خود، یعنی دهانه وان کارمان (Von Kármán) می‌شود. پس از فرود ماه نشین چینی ، یک ماه‌نورد با نام Yutu-2 هم از آن خارج شده است تا به کندوکاو در محیط پیرامون بپردازد.

, لحظه فرود ماه نشین چینی در نیمه پنهان ماه را تماشا کنید, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز

پروژه چانگ ای 4، بخشی از ماموریت‌های سازمان فضایی چین برای اکتشاف در سطح ماه است که در سال 2007 با پرتاب مدارگرد چانگ ای 1 آغاز شد. این ماموریت‌ها در سال 2010 با مدارگرد چانگ ای 2 ادامه یافت و در سال 2013، به فرود موفقیت‌آمیز ماه‌نشین چانگ ای 3 در نیمه نزدیک ماه (نیمه رو به زمین) انجامید. هدف از ماموریت پنجم که در اواخر سال جاری میلادی اجرایی خواهد شد، فرود روی سطح ماه و بازگشت به زمین همراه با نمونه‌های جمع‌آوری شده است.

ویدیوی فرود ماه نشین چینی Chang’e-4

نظرات