Loading...

لذت صدرنشینی در 36 سالگی؛ زنده شدن خاطرات لوکا تونی!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

موتور فابیو کوالیارلا دوباره روشن شده است.

به گزارش وبسایت نود، حضور کریس رونالدوی آماده در یوونتوس و کریشتوف پیونتک اوج گرفته موجب شده تا همگان یکی از این دو بازیکن را آقای گل نهایی فصل 19-2018 بدانند. اما اکنون و بعد از گذشت 27 هفته، “کاپوکانونیره” بازیکن دیگری است.

فابیو کوالیارلا ستاره 36 ساله سمپدوریا با گل کردن پنالتی خود در جریان شکست 2-1 این تیم مقابل آتالانتا، 20 گله شد تا بالاتر از رونالدو و پیونتک 19 گله بر صدر جدول گلزنان سری آ تکیه بزند.

کوالیارلا که در طول این فصل با رکورد گلزنی در 11 بازی متوالی گابریل باتیستوتا برابری کرد، در سه بازی مقابل ناپولی، فروزینونه و اینتر در گلزنی ناکام ماند اما در روزهای پایانی ماه فوریه دوباره به روند قبلی بازگشت و اکنون در 3 بازی قبلی تیمش 4 گل به ثمر رسانده است.

به نقل از فیفا، کوالیارلا تنها دومین بازیکن تاریخ سری آ است که بعد از 36 سالگی توانسته شمار گل های خود در یک فصل را به عدد 20 برساند. پیش از کوالیارلا تنها یک بازیکن (البته دو بار) توانسته این رکورد را ثبت کند و او کسی نیست به جز لوکا تونی.

ستاره سابق تیم ملی ایتالیا و قهرمان جام جهانی 2006 بعد از جدایی از بایرن مونیخ چند فصل ناموفق را در باشگاه هایی نظیر جنوا، یوونتوس، رم، النصر امارات و فیورنتینا گذراند. تونی در سال 2013 و در 36 سالگی تصمیم گرفت به هلاس ورونا بپیوندد و این باشگاه را در نخستین فصل خود در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا بعد از 11 فصل همراهی کند. 

هلاس با کسب عنوان دهمی در همان فصل شگفتی ساز ظاهر شد و لوکا تونی نیز با به ثمر رساندن 20 گل در فصل 14-2013 دومین گلزن برتر فصل (بعد از چیرو ایموبیله 22 گله) لقب گرفت. جالب آن که تونی در 4 فصل قبل از این و با پیراهن سه تیم رم، جنوا، یوونتوس و فیورنتینا مجموعا 18 گل در سری آ به ثمر رسانده بود!

در فصل 15-2014، تونی پا را از این هم فراتر گذاشت و در 38 بازی، 22 گل به ثمر رساند تا در کنار مائورو ایکاردی، مشترکا آقای گلی سری آ را جشن گیرد. تونی پیش از آن تنها یک بار در فصل 06-2005 و با پیراهن فیورنتینا با زدن 31 گل عنوان کاپوکانونیره را از آن خود کرده بود.

شاید در حضور رونالدو و پیونتک، حفظ صدر جدول گلزنان کار بسیار سختی برای کوالیارلا باشد اما او تا همینجا هم با ثبت بهترین آمار دوران فوتبالی خود از نظر گلزنی، نشان داده که قرار نیست رقابت را به این راحتی واگذار کند.

7712

اختصاصی

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply