مایکل پک، گزینه پیشنهادی پرزیدنت ترامپ برای نظارت بر صدای آمریکا و رادیو فردا تایید شد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

یک کمیته مهم سنای ایالات متحده صلاحیت گزینه پرزیدنت ترامپ برای ریاست «سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده»، سازمان فدرال ناظر بر صدای آمریکا و دیگر نهادها، را تائید کرد.

یکی از کمپین هایی که از سالها پیش در برنامه های کنگره ملی ایرانیان قرار داشت موضوع بخش فارسی صدای آمریکا و رادیو فردا بود که با هزینه مالیات دهندگان آمریکایی در راستای اهداف رژیم جمهوری اسلامی کار می‌کرد و نهایتا این کمپین به نتیجه رسید و بزودی شاهد تغییرات بسیار مثبتی در این دو رسانه خواهیم بود

بررسی صلاحیت مایکل پک، مستندساز، نزدیک به دو سال در جریان بود و تا حدودی به دلیل “نگرانی دموکرات ها” از ادعای مسائل مالی شخصی او متوقف شده بود.

کمیته روابط خارجی سنا این رای‌گیری را هفته پیش به تعویق انداخت؛ زیرا دادستان کل شهر واشنگتن تحقیقاتی را درباره قانونی بودن استفاده مایکل پک از کمک‌های مالی به نهاد غیرانتفاعی‌اش، موسوم به «پابلیک مدیا لب»، و بررسی احتمال استفاده از آن منابع مالی به نفع خود، آغاز کرده بود.

پرزیدنت ترامپ اخیرا با ابراز ناخشنودی از دو سال انتظار برای تائید مایکل پک، گفت که این وضع نتیجه مانع‌تراشی دموکرات‌ها است.

کاخ سفید گفت: رئیس جمهوری همچنان از مایکل پک حمایت می‌کند و از این بابت که دموکرات‌های منفعل بار دیگر تصمیم گرفته‌اند سوابق پاک یک مامور دولتی را لجن‌مالی سیاسی کنند، متاسف است، اما شگفت‌زده نیست.

رئیس جمهوری آمریکا در هفته‌های اخیر پوشش خبری صدای آمریکا از چین طی بحران ویروس کرونا را مورد انتقاد قرار داده بود: صدای آمریکا به شکل بسیار بدی اداره می‌شود. آنها صدای آمریکا نیستند. آن ها نقیض صدای آمریکا هستند.

نظرات