مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به کرونا مبتلا شد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
مجتبی ذوالنورحق نشر عکس ENTEKHAB

مجتبی ذوالنور، نماینده قم و رئیس کمیسیون امنیت مجلس در پستی در اینستاگرام تایید کرد به ویروس کرونا مبتلا شده است. او دومین نماینده‌ مجلس ایران است که به ویروس کرونا مبتلا شده است.

آقای ذوالنور نماینده قم است، شهری که مقامات وزارت بهداشت اعلام کردند کانون اصلی سرایت ویروس به دیگر شهرهای ایران بوده است.

پیشتر محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس فعلی نیز به کرونا مبتلا شده بود.

دو روز پیش هم ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت دولت حسن روحانی اعلام کرد که مبتلا به کرونا شده است.

ویروس کرونا در مقایسه با برخی ویروس‌های مشابه خود همچون سارس، با سرعت بیشتری سرایت می‌کند.

آقای حریرچی در زمان برگزاری کنفرانس خبری با علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی که به طور مستقیم از تلویزیون ایران پخش می‌شد، دچار عطسه و سرفه می‌شد.

وزارت بهداشت اعلام کرده جواب تست کرونای آقای ربیعی نیز به زودی اعلام خواهد شد.

همزمان با گزارش ابتلای معاون وزارت بهداشت دولت ایران به کرونا، سایت خبری امتداد گزارش داد که یکی از اعضای دفتر آیت‌الله موسی شبیری زنجانی، از مراجع تقلید شیعه در قم به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده و به همین دلیل دیگر اعضای دفتر او همراه با خود مرجع تقلید در “قرنطینه” قرار گرفته‌ا‌ند.

مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه ۱۳ تهران هم از اولین مسئولانی بود که تست کرونای او مثبت اعلام شد.

محمدرضا قدیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و نخستین کسی که ابتلا به کرونا را در این شهر تایید کرد، نیز در هفته اول ورود کرونا به ایران، به آن مبتلا شد.

دولت ایران اولین موارد قطعی ابتلا به این بیماری را چهارشنبه ۳۰ بهمن در شهر قم شناسایی کرد.

دولت ایران امروز اعلام کرده که ۲۴۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ٢۶ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش خبرگزاری ایرنا در ٢٠ استان از ٣١ استان ایران این بیماری شیوع داشته است. براساس این گزارش، ٥٤ نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند.

نظرات