نخستین حضور عمر البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش در سودان

اهمیت موضوع:
, نخستین حضور عمر البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش در سودان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نخستین حضور عمر البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش در سودان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نخستین حضور عمر البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش در سودان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نخستین حضور عمر البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش در سودان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نخستین حضور عمر البشیر در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش در سودان, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان در نخستین حضور در انظار عمومی پس از سرنگونی حکومتش، به دادستانی خارطوم منتقل شد.

او امروز یکشنبه ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) با لباس سنتی سفید به همراه عمامه‌ای به همین رنگ همراه با گروهی از مردان مسلح به ساختمان دادستانی رفت.

برخی شاهدان به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که البشیر در زمان اندکی که در انظار عمومی حضور داشت، رفتاری به مانند قبل از سرنگونی حکومتش را نشان می‌داد به طوریکه با چابکی از وسیله نقلیه به سمت ساختمان دادستانی حرکت می‌کرد، لبخند می‌زد و با نگهبان‌هایی که همراهش بودند صحبت می‌کرد.

وی پس از چندین دقیقه، از ساختمان دادستانی بیرون آمد در حالیکه دادستان اتهام‌هایش را به صورت حضوری به وی ابلاغ کرده بود.

علاء الدین عبدالله دادستان به خبرنگاران گفت: «دادستانی… او را به داشتن ارز خارجی، دریافت هدیه به شیوه‌های غیر رسمی متهم کرد.»

وی گفت که البشیر این فرصت را داشت که به اتهام‌ها پاسخ دهد. وکیل‌ها البشیر از پاسخگویی به سوال‌های خبرنگاران خودداری کردند.

رئیس جمهور سابق سودان در زندان کوبر خارطوم تحت بازداشت است.عمر البشیر پس از سه دهه حکومت در ۲۲ فروردین گذشته و در پی چهار ماه اعتراض سراسری مردم به دلیل گرانی و با فشار ارتش، مجبور به کناره‌گیری از قدرت شد.

به زودی دادگاه رئیس جمهور سابق سودان برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

عمر البشیر کیست؟

حکومت عمر البشیر سقوط کرد؛ اعلام مقرارت منع آمد و شد از سوی ارتش سودان

نظرات