Loading...

«نعمت جنگ»: آرزویی که «ش» و «هـ» دارد؛ حسین جوینده به محسن حججی پیوست

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

مراسم تشییع حسین جوینده یکی از مربیان ارشد آموزشی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری «امام حسین» و از نیروهای موسوم به «مدافع حرم» که حین آموزش نظامی کشته شد، شنبه ۲۵ اسفند، با حضور گروهی از فرماندهان سپاه و اعضای خانواده‌ او در دانشگاه سپاه برگزار شد.

تشییع جنازه حسین جوینده از نیروهای سپاه و مسئولان آموزش نیروهای مدافع حرم

حسین جوینده از پاسدارانی بود که در آموزش رزمی نیروهای اعزامی به سوریه نقش مهمی داشت. او در حال آموزش راکت‌انداز «SPG-9» در میدان تیر سپاه در تهران بود که به علت نقص فنی اسلحه، راکت منفجر می‎شود. برخی دیگر می‎گویند انفجار راکت به دلیل بی‌احتیاطی او بود. خبر کشته شدن وی پنجشنبه ۲۳ اسفند، رسانه‎ای شد اما این پاسدار سپاهی چهارشنبه حوالی ساعت ۱۷ کشته شد.

در خبرها درجه‌ی حسین جوینده «سرهنگ دوم» اعلام شده اما وی سروان بود. معمولا نظامی‎ها اگر در حین خدمت جان خود را از دست دهند به پاس احترام یک  یا دو درجه ارتقاء می‎گیرند. حسین جوینده را در شهر رشت به خاک سپردند.

جوینده متولد شش بهمن ۱۳۶۴ اهل گیلان و تخصص او آموزش «جنگ افزار» و «راپل» بود و دوره چتربازی دیده بود
تصویری از حسین جوینده از نیروهای هوابرد سپاه در حال آماده شدن برای پرش آزاد از هلی‎کوپتر سپاه
حسین جوینده سه فرزند داشت با این حال در وصیت‎نامه خود آرزوی شهادت کرده بود. دوستانش در شبکه‎های اجتماعی نوشته‎اند به آرزویش رسید!

یکی از مشهورترین نیروهای جوان سپاه که یک فرزند داشت ولی در آرزوی «شهادت» بود محسن حججی است.

این در حالیست که علی خامنه‌ای نیز در سخنان اخیر خود برای قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامی آرزوی شهادت کرد!

نعمتِ جنگ

جنگ سوریه هزینه‎های مالی و انسانی زیادی روی دست جمهوری اسلامی گذاشت و علاوه بر صدها میلیارد دلار پول که در این جنگ هفت ساله از کیسه‌ی ملت و مملکت بر باد رفت، به کشته و زخمی شدن صدها نیروی نظامی ایران نیز منجر شد.

محمدجعفر اسدی فرمانده پیشین نیروی زمینی سپاه، جمعه ۲۴ اسفند، در یک سخنرانی گفت، «سردار سلیمانی به عنوان سرباز ولایت توانسته در کل منطقه ۵ نیروی مسلح (عراق، سوریه، یمن، لبنان، فلسطین) را علیه استکبار جهانی مهیا کند.»

او مدعی شده «اگر امروز فرزندان شماها در سوریه نمی‎جنگیدند باید آن بمب‌ها در شهرهای ایران منفجر می‎شد.» وی همچنین ادعا کرده «یک روز خط مقدم داخل کشور بود و ما برای موجودیت انقلاب می‌جنگیدیم اما امروز آن طرف مدیترانه برای ارتقای نظام جمهوری اسلامی می‎جنگیم.»

اسدی در بخشی از سخنرانی خود عنوان کرده است: «جنگ برای ما یک نعمت بود و ما دوست و دشمن خود را شناختیم و سر پای خود ایستادیم.»

ویدئوی بالا را روز شنبه، ۲۵ اسفند، کانال تلگرامی «فاطمیون» از مراسم نیروهای این لشکر در سوریه منتشر کرد.

مقام‎های رسمی جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده‌اند که به درخواست بشار اسد در سوریه حضور نظامی دارند و قصد عقب‎نشینی ندارند. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC)، پنجشنبه ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹ (چهارم بهمن‌ماه)، در اقدامی علیه استقرار نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه لشکر «فاطمیون» (لشکر افغان‎ها) و تیپ «زینبیون» (گردان پاکستانی‎ها) را تحریم کرد. ولی این فشارها و تحریم‌ها هنوز نتوانسته آنطور که باید از تحرکات حکومت ایران در سوریه بکاهد.

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply