نمایش پرچم فلسطین در فینال یوروویژن تل‌آویو

اهمیت موضوع:
, نمایش پرچم فلسطین در فینال یوروویژن تل‌آویو, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نمایش پرچم فلسطین در فینال یوروویژن تل‌آویو, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نمایش پرچم فلسطین در فینال یوروویژن تل‌آویو, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نمایش پرچم فلسطین در فینال یوروویژن تل‌آویو, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نمایش پرچم فلسطین در فینال یوروویژن تل‌آویو, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

گروه موسیقی راک هاتاری که به عنوان نماینده ایسلند در فینال رقابت‌های آواز یوروویژن ۲۰۱۹ شرکت داشت در جریان اعلام نتایج، پرچم فلطسین را به نمایش درآورد.

این مسابقه بعد از ۲۰ سال تحت تدابیر امنیتی شدید و با حاشیه‌های فراوان در تل‌آویو، دومین شهر بزرگ اسرائیل برگزار شد.

زمانی که گروه ایسلند پرجم فلسطین را نمایان کرد حاضران در سالن هیجان‌زده شده و با فریادهای خود حرکت این تیم را همراهی کردند.

گروه موسیقی هاتاری که در ریکیاویک، پایتخت ایسلند حضور دارند متشکل از موسیقی‌دانانی است که در زمینه راک فعالیت می‌کنند. آنها در زمان اجرا بر روی استیج از قفس آهنی استفاده کرده، چرم، لاتکس و ماسک پوشیده و آتش می‌افروزند.

حرکت جنجالی مدونا در نمایش پرچم فلسطین و اسرائیل

مدونا، خواننده شهیر آمریکایی در جریان مسابقات یوروویژن دقایقی پس از اعلام نتایج نهایی بر روی صحنه رفت و برنامه خود را به همراه دیگر اعضای تیمش برگزار کرد.

در جریان این اجرا دو تن از رقصنده‌های گروه او که پرچم‌های اسرائیل و فلسطین را نصب کرده بودند با گرفتن دست یکدیگر از پله‌های استیج بالا رفتند.

این مساله به سرعت جنجالی شد و تشویق حضار را در پی داشت با این وجود بسیاری نیز به این حرکت انتقاد کرده و گفتند که یوروویژن یک مسابقه غیرسیاسی است و مدونا با این حرکت اصول این مسابقه را زیر سوال برده است.

برگزارکنندگان مسابقات یوروویژن در سریعا به این مساله واکنش نشان داده و با غیرسیاسی خواندن رقابت‌های یوروویژن اعلام کردند که این بخش در زمان تمرین و همینطور در نسخه‌ای از اجرا که یوروویژن و شبکه تلویزیونی کی‌ای‌ان تایید کرده بودند وجود نداشته و در پایان به آن اضافه شده است.

بیشتر بخوانید:

نظرات