Loading...

نماینده مجلس: فعلاً در حصر گشایشی رخ نمی‌دهد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

یک روز پس از سخنان مشاور رئیس جمهور ایران مبنی بر اینکه تا برداشته شدن حصر سران جنبش سبز «تنها یک پوسته باقی مانده است»، یک نماینده مجلس گفت که فعلا «گشایشی» در حصر آنان انجام نخواهد شد.

مجتبی ذوالنوری، عضو جبهه پایداری در مجلس، روز دوشنبه ۱۹ آذر، در مصاحبه با وب‌سایت انتخاب تاکید کرد: «تا زمانی که عذرخواهی از جانب محصورین صورت نگیرد از جانب نظام هم نمی‌توان توقعی داشت».

وی اضافه کرد: «فعلاً گشایشی در خصوص حصر صورت نخواهد گرفت چراکه از سوی آن افراد هم اقدام مثبتی صورت نگرفته است».

این نماینده اصول‌گرای مجلس همچنین گفت که پس از نامه مهدی کروبی به آیت‌الله خامنه‌ای « تمام گشایش‌هایی» که درباره رفع حصر در جریان بود «به بن‌بست خورد».

مهدی کروبی در نامه یادشده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را مسئول وضعیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی امروز ایران دانسته و خواستار آن شده بود که «زمینه را برای اصلاح ساختاری نظام فراهم آورد».

آقای ذوالنوری پیش از این نیز گفته بود که رفع حصر پس از نامه مهدی کروبی به رهبر جمهوری اسلامی متوقف شده است.

با این حال حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، این ادعا را رد کرده و گفته بود که مادرش در این باره به مقام‌های امنیتی گفته است: «اگر صداقتی در گفتارتان هست پس به حصر مهندس موسوی و خانم رهنورد که نامه‌ای ننوشته‌اند پایان دهید».

پیش از خانواده میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی و همچنین تعدادی از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب و نمایندگان مجلس از پیگیری نشدن موضوع حصر توسط حسن روحانی انتقاد کرده‌اند.

با این حال حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی، روز یک‌شنبه در یک سخنرانی گفت: «شرایط حصر تغییر کرده است؛ آن چیزی که می‌بایست توسط دولت و شخص رئیس جمهوری به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی اتفاق بیفتد رخ داده است».

وی با اشاره به «برخی تسهیل‌ها و گشایش‌ها» درباره شرایط حصر افزود که «تا برداشته شدن حصر تنها یک پوسته باقی مانده است».

از ماه‌های پایانی سال گذشته گزارش‌هایی درباره برداشته شدن برخی از محدودیت‌های میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، منتشر شده است.

دیدار اقوام مهدی کروبی با او در نوروز، «بازکردن پنجره‌های» جوش‌داده شده منزل میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و اجازه خروج به آنان برای دیدار با فرزندان و برادر آقای موسوی از جمله این اتفاقات است.

اسماعیل دوستی، عضو حزب اعتماد ملی و مجتبی ذوالنوری نماینده عضو جبهه پایداری در مجلس نیز در محل حصر با مهدی کروبی دیدار کرده‌اند.

زهرا رهنورد در اردیبهشت ماه خبر داده بود که به تازگی به صورت شفاهی به او پیشنهاد «حق تردد محدود» با اطلاع مأموران اعلام شده و او این پیشنهاد را رد کرده است.

با استفاده از وب‌سایت انتخاب،خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا و رادیو فردا / ا.م / پ.پ​

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply