نیروهای امنیتی افغان کنترل ولسوالی خواجه غار را پس گرفتند

اهمیت موضوع:
, نیروهای امنیتی افغان کنترل ولسوالی خواجه غار را پس گرفتند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نیروهای امنیتی افغان کنترل ولسوالی خواجه غار را پس گرفتند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نیروهای امنیتی افغان کنترل ولسوالی خواجه غار را پس گرفتند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نیروهای امنیتی افغان کنترل ولسوالی خواجه غار را پس گرفتند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, نیروهای امنیتی افغان کنترل ولسوالی خواجه غار را پس گرفتند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, نیروهای امنیتی افغان کنترل ولسوالی خواجه غار را پس گرفتند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزحق نشر عکس TAKHARMEDIAOFFICE
Image caption وزارت داخله افغانستان می‌گوید که ولسوالی خواجه غار در کنترول دولت درآمده است

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که نیروهای امنیتی این کشور کنترل ولسوالی خواجه غار ولایت تخار در شمال شرق افغانستان را از گروه طالبان پس گرفته‌اند.

وزارت دفاع افغانستان امروز پنجشنبه (۲۳ جوزا/خرداد) با نشر خبرنامه‌ای گفته که نیروهای امنیتی این کشور شب گذشته در نتیجه یک عملیات تصفیه‌ای کنترل ساحاتی از ولسوالی خواجه غار را که روز گذشته به دست طالبان افتاده بود دوباره به دست گرفته‌اند.

مرکز ولسوالی خواجه غار از بامداد دیروز، چهارشنبه (۲۲ جوزا/خرداد) مورد حمله گسترده گروه طالبان قرار گرفته بود.

این وزارت گفته که در این عملیات ۱۹ نفر از گروه طالبان کشته و ۱۲ نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

همچنین براساس این خبرنامه در این عملیات مقداری سلاح و مهمات گروه طالبان نیز تخریب شده است.

حق نشر عکس SPECIAL OPERATIONS CORPS Special
Image caption در این عملیات مقداری سلاح و مهمات گروه طالبان نیز تخریب شده است.

تاکنون گروه طالبان در این پیوند واکنشی نداشته است.

دیروز بعضی منابع به بی‌بی‌سی گفتند که طالبان موفق به تصرف مرکز ولسوالی خواجه غار شده ولی جواد هجری، سخنگوی والی تخار گفت که طالبان از شهر عقب رانده شده و جنگ اکنون در حومه شهر جریان دارد و نیرو‌های تازه نفس نیز به محل رسیده‌اند.

دفتر والی گفته است که مرکز شهر از نفرات طالبان پاکسازی شده‌ اما طالبان گفتند که کنترل مرکز این ولسوالی را به دست گرفته‌اند.

ولسوالی خواجه غار به دلیل موقعیت ویژه‌ از اهمیت زیادی برخورد است و طالبان بارها به این ولسوالی حمله کرده‌اند. سال گذشته نیز طالبان با حمله به این ولسوالی ۳۱ سرباز ارتش را کشتند.

سال ۱۳۹۴ نیز گروه طالبان موفق شد که کنترل این ولسوالی را به دست بگیرد اما بعدا دولت این ولسوالی را از گروه طالبان پس گرفت.

نظرات