Loading...

نیروهای سوریه دموکراتیک 5 داعشی از جمله 2 آمریکایی را اسیر کردند

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آخرین به روز شدن: دوشنبه 29 ربیع الثانی 1440هـ – 7 ژانویه 2019م KSA 00:33 – GMT 21:33

نیروهای سوریه دموکراتیک 5 داعشی از جمله 2 آمریکایی را اسیر کردند

نیروهای سوریه دموکراتیک روز یکشنبه 6 ژانویه 2019 اعلام کردند که 5 تن از نیروهای خارجی داعش را در حومه دیرالزور و در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق دستگیر کردند. این 5 تن تبعه کشورهای آمریکا، ایرلند و پاکستان هستند.

در بیانیه‌ای که نیروهای دموکراتیک سوریه روز یکشنبه منتشر کردند آمده است که 5 تن از نیروهای داعش دستگیر شده‌اند، «این افراد می‌کوشیدند علیه شهروندانی که به آن مناطق گریخته‌اند دست به عملیات بزنند.»

نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کردند که این 5 نفر را روز 30 دسامبر 2018 دستگیر کردند.

منابع میدانی می‌گویند که نیروهای سوریه دموکراتیک دستگیری این افراد را در دیرالزور تا پیش از انجام بازجویی با آنها، اعلام نکردند.

براساس اطلاعات موجود این 5 نفر وارن کریستوفر، کلارک ملقب به ابو محمد الاميرکی از ایالت هیوستن آمریکا، زید عبدالحمید ملقب به ابو زيد الاميركی و یک تبعه ایرلندی به نام الکساندر روزماتوقیچ از شهر دوبلین و دو تعبه پاکستانی به نام‌های فاضل عبدالرحمن جاد از لاهور و ملقب به ابو انعام المهاجر و عبدالعظیم راچوت از شهر سیالکوت ملقب به ابو عمر الباكستانی هستند.

نیروهای سوریه دموکراتیک که علیه داعش در سوریه می‌جنگند تا کنون حدود هزار پیکارجوی داعشی را به اسارت خود در آورده‌اند. در میان این اسراء افرادی از گروه بیتلز وجود دارند. این گروه به آزار، شکنجه و کشتن گروگان‌ها و روزنامه‌نگاران غربی در سوریه و عراق شهرت دارد. یکی از اسرای داعشی که در اختیار نیروهای سوریه دموکراتیک است از اعضای سابق القاعده است و با اسامه بن‌لادن، رهبر پیشین این سازمان دیدار داشته است.

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply