هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» برکنار شد

اهمیت موضوع:
, هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» برکنار شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» برکنار شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» برکنار شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» برکنار شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» برکنار شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
, هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» برکنار شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزLoading...
, هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو، «به دلیل تغییر قیمت» برکنار شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در جریان سفر به فنلاند گفته مذاکرات با سه کشور شمال اروپا در باره مسائل منطقه‌ای «ضرورت دارد».

محمد جواد ظریف با اشاره به سه کشور فنلاند، سوئد و نروژ گفته «این سه کشور در حوزه موضوعات منطقه‌ای ما فعال هستند».

سوئد میزبان مذاکرات صلح یمن است که سازمان ملل رهبری آن را برعهده دارد. البته این مذاکرات هنوز پیامدی قاطع بر روند جنگ یمن نداشته، اما زمانی از آن به‌عنوان «روزنه صلح» در این کشور جنگ‌زده یاد می‌شد.

نروژ نیز به روند صلح افغانستان علاقه نشان داده و زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات افغانستان، با وزیر خارجه آن کشور دیدار و رایزنی کرده‌است.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در عین حال بدون ارائه توضیح مشخصی گفته «فنلاند از گذشته طرحی برای گفت‌وگو درخصوص خلیج فارس داشت که تقریبا مشابه طرحی است که از سوی ایران مطرح شده است».

به‌نظر می‌رسد منظور آقای ظریف گفت‌وگوهای منطقه‌ای بین کشورهای پیرامون خلیج فارس است. ایران از یک سو و عربستان و متحدانش از سوی دیگر درگیر تنش‌های شدیدی هستند که به باور بسیاری از تحلیل‌گران به نبردهای نیابتی در سراسر منطقه انجامیده‌است.

ایالات متحده، تهران را مهم‌ترین عامل بی‌ثباتی، تنش و جنگ‌های منطقه غرب آسیا می‌داند. اتهامی که جمهوری اسلامی آن را رد می‌کند.

ظریف در حال حاضر مشغول انجام دیدارهایی‌ست که از کویت آغاز شده و قرار است پس از فنلاند با سفر به سوئد، نروژ و کشورهای آسیایی ادامه یابد.

ایالات متحده، محمد جواد ظریف را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده و او را متهم کرده -آن‌طور که در توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا عنوان شده- «ماله‌کش اعظم» حکومت ایران است. ایران رسما به سازمان ملل در مورد تحریم ظریف اعتراض کرده‌است.

Loading...
نظرات