هشدار در مورد «حادثه در خلیج عمان»؛ گزارش‌ها از انفجار در دو نفتکش

اهمیت موضوع:
, هشدار در مورد «حادثه در خلیج عمان»؛ گزارش‌ها از انفجار در دو نفتکش, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هشدار در مورد «حادثه در خلیج عمان»؛ گزارش‌ها از انفجار در دو نفتکش, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هشدار در مورد «حادثه در خلیج عمان»؛ گزارش‌ها از انفجار در دو نفتکش, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هشدار در مورد «حادثه در خلیج عمان»؛ گزارش‌ها از انفجار در دو نفتکش, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هشدار در مورد «حادثه در خلیج عمان»؛ گزارش‌ها از انفجار در دو نفتکش, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

شماری از رسانه‌های ایران روز پنج‌شنبه به نقل از منابع عربی‌زبان گزارش داده‌اند انفجارهایی در دو نفتکش در دریای عمان روی داده است.

این رسانه‌ها جزئیات بیشتری از این خبر ارائه نکرده‌اند.

برخی از خبرگزاری‌ها از جمله آسوشیدپرس و بلومبرگ نیز گزارش‌هایی درباره انفجار در دست‌کم یک نفتکش منتشر کرده‌اند و بلومبرگ نیز گفته است نفتکش «فرونت التر» پس از بارگیری از بندر ابوظبی رهسپار دریا بود که دچار آتش‌سوزی شد.

بلومبرگ خبر خود را به نقل از یک مقام در بندر ابوظبی منتشر کرده است.

همزمان یک گروه امنیت دریایی بریتانیایی با اشاره به «یک حادثه که در خلیج عمان» روی داده است، از شناورها خواست «حداکثر احتیاط» را به کار گیرند.

همچنین به گزارش آسوشیتدپرس، سخنگوی ناوگان پنجم دریایی آمریکا که در بحرین استقرار دارد نیز گفت که از وقوع یک حادثه مطلع است.

یک ماه پیش، در ۲۲ اردیبهشت، چهار نفتکش حامل پرچم‌های سعودی، امارات و نروژ در نزدیکی بندر فجیره امارات هدف حمله قرار گرفتند و این سه کشور در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند که این حمله «ماهرانه و هماهنگ»، «به احتمال زیاد توسط یک عامل دولتی انجام شده است».

نظرات