هلند برندۀ فینال رقابت آواز یوروویژن سال ۲۰۱۹ میلادی شد

اهمیت موضوع:
, هلند برندۀ فینال رقابت آواز یوروویژن سال ۲۰۱۹ میلادی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هلند برندۀ فینال رقابت آواز یوروویژن سال ۲۰۱۹ میلادی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هلند برندۀ فینال رقابت آواز یوروویژن سال ۲۰۱۹ میلادی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هلند برندۀ فینال رقابت آواز یوروویژن سال ۲۰۱۹ میلادی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هلند برندۀ فینال رقابت آواز یوروویژن سال ۲۰۱۹ میلادی شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

شهر تل‌آویو اسرائیل، شنبه شنب میزبان مرحلۀ فینال مسابقۀ آواز یوروویژن بود. این مسابقه ساعت ۲۱ به وقت اروپا (۲۳:۳۰ به وقت ایران) آغاز شد.

در پایان این رقابت پرهیجان که بیش از چهار ساعت طول کشید، نام هلند به عنوان برندۀ یوروویژن سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام شد.

بر اساس نتیجۀ نهایی رای‌گیری‌ها که حاصل جمع رای عموم تماشاگران و داوران بود، پنج کشوری که توانستند بیشترین امتیاز را در میان ۲۶ کشور شرکت کننده در رقابت امسال به دست آورند، عبارتند از:

  • هلند با هنرنمایی دانکن لورانس، خواننده ۲۴ ساله‌اش و کسب ۴۹۲ امتیاز پیروز این رقابتها شد و برای دومین بار در تاریخ این مسابقۀ آواز، میزبانی آن را برعهده گرفت.
  • ایتالیا با کسب ۴۶۵ امتیاز دوم شد.
  • روسیه ۳۶۹ امتیاز سوم شد.
  • سوئیس ۳۶۰ امتیاز چهارم و درنهایت نروژ با کسب ۳۳۸ امتیاز پنجم شد.

در فینال این مسابقه، خوانندگانی از کشورهای مقدونیه شمالی، هلند، آلبانی، سوئد، روسیه، جمهوری آذربایجان، دانمارک، نروژ، سوئیس و مالت (کشورهایی که بالاترین امتیاز را در دور دوم مرحلۀ نیمه‌نهایی به دست آوردند) فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و بریتانیا (به عنوان پنج کشور بزرگ اروپایی) و اسرائیل (میزبان مسابقه) شرکت داشتند.

علاوه بر خوانندگان این کشورها، مدونا ستاره موسیقی پاپ و کونچیتا وورست برنده سال ۲۰۱۴ مسابقه یوروویژن نیز در این شب به هنرنمایی پرداختند.

در ادامه می‌توانید گزارشی از آنچه در این مراسم می‌گذرد را ملاحظه کنید:

اولین نتایج رای‌گیری‌ها:

سوئد با کسب رای داوران در کشورهایی همچون اسپانیا، ایرلند، ایسلند، دانمارک، فنلاند، جمهوری چک و استونی و به دست آوردن ۲۳۹ امتیاز تا این مرحله اول شد.

مقدونیه شمالی با کسب رای داوران در کشورهایی همچون اتریش، آلبانی، صربستان، سوئیس، مولداوی و بریتانیا و به دست آوردن۲۳۷ امتیاز دوم شد.

هلند نیز با کسب رای داوران در کشورهایی همچون لیتوانی، فرانسه و لتونی، اسرائیل و به دست آوردن ۲۳۱ امتیاز سوم شد.

مدونا برای اجرای برنامه، روی سن یوروویژن حاضر شد. او اعلام کرد که همۀ شرکت کنندگان در این مسابقه برنده هستند زیرا از رویاهایشان دست برنداشته‌اند و به آن جامۀ عمل پوشانده‌اند.

او همچنین از قدرت موسیقی صحبت کرد و افزود این قدرت توانسته است چنین جمعیتی را از سراسر جهان در یک نقطه جمع کند و به همین دلیل نباید قدرت موسیقی را دست‌کم گرفت.

شبکه‌های اجتماعی مملو از پیام‌های تیم‌های شرکت کننده در این رقابت است. آنها در فرصت باقی مانده از رای دهندگان می‌خواهند که ترانۀ آنها را به عنوان ترانۀ برگزیده یوروویژن ۲۰۱۹ میلادی انتخاب کنند.

پایان هنرنمایی خوانندگان شرکت کننده در مسابقۀ یوروویژن؛ رای گیری‌ها آغاز شد. علاقمندان می‌توانند به خوانندگانی از دیگر کشورها رای دهند و نه تیم متعلق به کشور خود.

تا زمان اعلام نتیجه رای گیری‌ها، دیگر هنرمندان بین‌المللی از جمله شماری از برندگان دیگر سالهای یوروویژن مانند کونچیتا وورست برنده سال ۲۰۱۴ روی سن حاضر شده و به اجرای برنامه پرداختند.

محمود از ایتالیا، ناونا بوژویک از صربستان، لوکا هانی از سوئیس و کیت میلر از استرالیا نیز به هنرنمایی پرداختند.

نوبت به فرانسوی‌ها رسید. بلال حسنی که تباری مراکشی دارد، ترانۀ «پادشاه» را خواند. او در تاریخ ۲۳ ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی از طریق شبکه‌های اجتماعی به طور رسمی از تمایلات همجنس‌گرایانه خود سخن گفته بود.

بیشتر بخوانید: «بِلال حَسنی» نماینده فرانسه در یوروویژن ۲۰۱۹ شد

تیم سوئد در فینال یوروویژن ۲۰۱۹.

خوانندگان آذربایجان روی سن یوروویژن. هنرمندان آذربایجان پیش از این در سال ۲۰۱۱ میلادی برنده این مسابقه شده بودند و به این ترتیب یک سال پس از آن شهر باکو میزبانی این رقابت را برعهده گرفته بود.

صدای میشل ریس از بریتانیا، کیی نو از نروژ، هتری از ایسلند و ویکتور از استونی نیز در میان تشویق تماشاگران، در سالن برگزاری فینال یوروویژن طنین انداز شد.

کاترین دوسکا، خواننده یونانی و همراهانش با اجرایی مملو از رنگ و رقص، لحظاتی شاد را خلق کردند. پس از آنها نیز کوبی ماریمی از کشور میزبان یعنی اسرائیل به روی سن آمد.

تامارا تودوشکا از مقدونیه شمالی، یوان لوندویک از سوئد، زالا کرالج و گاسپر شانتل از اسلوونی، تامتا از قبرس و دانکن از هلند از دیگر هنرمندانی هستند که تا این لحظه ترانه‌های خود را مقابل تماشاگران بین‌المللی خوانده‌اند.

سرهت، خواننده ترک تبار سان مارینو دیگر شرکت کننده مسابقه این شب بود. او پیش از این نیز در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز در این مسابقه شرکت کرده بود اما به فینال راه نیافت.

ژان پل گوتیه، طراح مشهور فرانسوی که به عنوان یکی از میهمانان ویژۀ این مراسم به تل‌آویو سفر کرده است، روی سن حاضر شد.

سرگئی لازارف، خواننده پرطرفدار روس نیز به همراه تیمش، لحظاتی خاطره انگیز ساخت.

تا این لحظه خوانندگان مختلفی از کشورهایی از جمله مالت، آلبانی، جمهوری چک، آلمان و دانمارک روی سن حاضر شده و به هنرنمایی پرداخته‌اند.

مراسم امشب مسابقه فینال یوروویژن در تل‌آویو، دست‌کم چهار ساعت طول خواهد کشید.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که برندۀ امسال یوروویژن، خوانندۀ تیم هلند خواهد بود.

خوانندگان شرکت کننده در این مراسم به ترتیب با معرفی مجری وارد سالن می‌شوند.

دانا، خواننده مشهور اسرائیلی اولین ترانۀ مراسم افتتاحیه را اجرا کرد.

جمعیت زیادی در نزدیکی ساختمان محل برگزاری مراسم فینال در تل‌آویو گردآمده‌اند و از طریق اکران‌های بزرگ تماشاگر این مراسم هستند.

مدونا، خوانندۀ مشهور آمریکایی و مشهور به «ملکه پاپ»، در حال آماده شدن برای اجرای برنامه روی سن یوروویژن.

بیشتر بخوانید:

نظرات