Loading...

هواوی توسط سازمان اطلاعات آلمان برای گسترش شبکه 5G غیر قابل اعتماد شناخته شد!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
اینترنت نسل پنجم

شرکت هواوی روزهای سختی را در برابر تحریم آمریکا و همپیمانانش می‌گذراند. اینطور که پیداست، سازمان اطلاعات آلمان هم مانع از حضور هواوی جهت گسترش شبکه 5G شده است.

سازمان اطلاعات آلمان (BND) اعلام کرده است که هواوی قابل اعتماد نیست و نباید در گسترش شبکه 5G کشور نقش داشته باشد؛ این موضوع ریشه در حوادث امنیتی گذشته دارد. در گذشته نگرانی‌های مشابه توسط سازمان اطلاعات نروژ مطرح شده بود که مورد تایید دانمارک هم قرار گرفت.

اینطور که پیداست، بیشترین فشار ناشی از سوی ایالات متحده آمریکا است؛ سفارت آمریکا در برلین درباره آسیب‌پذیر بودن شبکه 5G و در معرض خطر قرار گرفتن تبادل اطلاعات بین دو کشور هشدار داده است. به نظر می‌رسد نگرانی درباره بک دور هایی‌ست (Back Door) که هواوی در سخت‌افزارهای خود قرار می‌دهد و توسط دولت چین مورد استفاده قرار می‌گیرد، البته این اتهام توسط هواوی رد شده است، حتی هواوی از دولت آمریکا به دلیل ممنوع ساختن فعالیت و همچنین آسیب رساندن به شهرت جهانی که دارد، شکایت کرده است.

شبکه 5G

سازمان نظارتی ارتباطات آلمان (BnetzA)، کار مزایده توسعه شبکه 5G را از تاریخ 19 مارس (28 اسفند) آغاز خواهد کرد؛ بر اساس اطلاعات منتشرشده، شرکت‌های Drillisch Netz ،Telefonica ،Deutsche Telekom و Vodafone در مزایده حضور دارند و قرار است تا مجموعا 420 مگاهرتز از باندهای 2 و 3.6 گیگاهرتز واگذار شود، اما عدم اطمینان درباره این که کدام شرکت قرار است سخت افزار را ارائه کند، امکان دارد باعث تاخیر در برگزاری مزایده شود.

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply