هویت سومین استرالیایی بازداشت شده در ایران مشخص شد

اهمیت موضوع:
, هویت سومین استرالیایی بازداشت شده در ایران مشخص شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هویت سومین استرالیایی بازداشت شده در ایران مشخص شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هویت سومین استرالیایی بازداشت شده در ایران مشخص شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هویت سومین استرالیایی بازداشت شده در ایران مشخص شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, هویت سومین استرالیایی بازداشت شده در ایران مشخص شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز (1 رای)
Loading...
, هویت سومین استرالیایی بازداشت شده در ایران مشخص شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزحق نشر عکس AFP
Image caption کایلی مور-گیلبرت سومین استرالیایی بازداشت شده در ایران

یک زن استرالیایی- بریتانیایی که در ایران بازداشت شده با نام کایلی مور-گیلبرت معرفی شده و کارشناس امور خاورمیانه در دانشگاه ملبورن است.

او سومین تبعه استرالیایی است که خبر بازداشت او اخیرا در ایران تایید شده است.

خانواده کایلی مور-گیلبرت در بیانیه‌ای که از طریق وزارت خارجه استرالیا منتشر شده، گفته‌اند که در این باره در تماس مستقیم با دولت استرالیا هستند و از حمایت دولت و دانشگاه ملبورن قدردانی کرده‌اند.

اعضای خانواده خانم مور-گیلبرت گفته‌اند: “ما معتقدیم که تنها از طریق کانال‌های دیپلماتیک می‌توان بیشترین شانس را برای بازگشت کایلی ایجاد کنیم.”

رسانه‌های استرالیا و بریتانیا از محکومیت ده ساله کایلی مور-گیلبرت در ایران خبر داده‌اند، اما مشخص نیست که چه اتهاماتی علیه او مطرح شده است.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید

‘نگرانی عمیق’ استرالیا از بازداشت شهروندانش در ایران

دو زن استرالیایی-بریتانیایی و یک مرد استرالیایی در ایران بازداشت شده‌اند

حق نشر عکس JOLIE KING
Image caption جولی کینگ و مارک فیرکین؛ گزارش شده که این زوج استرالیایی در زندان اوین در تهران زندانی هستند

پیشتر، دولت استرالیا اسامی دو شهروند دیگر بازداشتی را رسما اعلام کرد.

در بیانیه دولت استرالیا این دو جولی کینگ و مارک فیرکین اهل پرت معرفی شدند.

خانم کینگ، پاسپورت بریتانیایی هم دارد و به همراه آقای فیرکین هر دو وبلاگ‌نویس هستند و درباره سفرهایشان در آسیا و خاورمیانه در شبکه های اجتماعی و اینترنت می‌نوشتند.

چند روز پیش سایت هرانا خبری درباره اینکه این زوج در ایران در زندان هستند منتشر کرد. هرانا گزارش داد که این دو به وسیله سپاه پاسداران ایران در منطقه جاجرود در نزدیکی تهران بازداشت شدند.

گزارش شده که این دو حدود ۱۰ هفته پیش در نزدیک تهران بازداشت شده‌اند، اما خبر بازداشت آنها منتشر نشده بود.

دولت استرالیا گفته که بارها درباره وضعیت پرونده این دو با ایران تماس گرفته شده و مریس پین، وزیر امور خارجه استرالیا هم گفت که هفته گذشته با همتای ایرانی‌اش درباره وضعیت این افراد ملاقاتی داشته است.

نظرات