ویروس کرونا؛ مسافران برگشتی از تعطیلات در پکن ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

دولت چین در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اعلام کرد ولت چین روز جمعه اعلام کرد، تمامی کسانی که از تعطیلات به پکن، پایتخت این کشور، باز می گرددند به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خواهند شد.

به گزارش رویترز، همزمان در استان هوبئی، منشا و کانون شیوع ویروس کرونا از ابتلای دو هزار و ۴۰۰ مورد جدید به این ویروس خبر داده شده است.

روزنامه رسمی پکن اعلام کرده است، کسانی که دستور برای قرنطینه به هنگام ورود به پایتخت را نادیده بگیرند، مجازات خواهند شد. این روزنامه با این حال توضیح بیشتری در خصوص نقض چنین دستوری ارائه نکرده است.

این مقررات با پایان تعطیلات سال نو در چین و بازگشت مسافران اعلام شده است.

رویترز می‌گوید، مقررات سخت‌تری را در برخی نقاط دیگر چین اعمال شده است.

رسانه‌های رسمی چین نیز اعلام کردند، در شهر هونگهو در استان هوبئی روز جمعه مقررات نظامی شرایط جنگ اعلام شده است.

مقام‌های استان هوبئی نیز اعلام کردند، دو هزار ۴۲۰ مورد جدید از ابتلا به ویروس در این استان گزارش شده و بیش از ۱۳۰ نفر روز جمعه جان خود را از دست دادند.

یک مقام ارشد چین هم در گفت وگو با رویترز اذعان کرده است که ویروس کرونا چالش بزرگی برای دولت این کشور است. ولی وی از برنامه دولت چین در مقابله با این ویروس دفاع کرد است.

وانگ یی گفته است: دولت چین اقدامات قاطعی برای مقابله با این اپیدمی انجام داده است که حتی بیشتر از توصیه های سازمان بهداشت جهانی بوده است.

این مقام چینی تاکید کرده است: به دلیل این اقدامات به طور کلی این اپیدمی الان تحت کنترل است.

به گزارش رویترز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین الان به بالاتر از ۶۶ هزار نفر رسیده است و بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر سه مورد تلفات خارج از سرزمین چین ثبت شده که تازه‌ترین مورد مربوط به یک شهروند ۸۰ ساله ژاپنی می‌شود.

این شهروند به‌دلیل سینه‌پهلو و عفونت ریه در بیمارستان بستری بود، اما این‌که به ویروس تازه مبتلا شده بود در آزمایش‌های پس از درگذشت او مشخص شده است.

دو نفر دیگر در خارج از چین بر اثر ابتلا به این ویروس در هنگ کنگ و فیلیپین جان خود را از دست داده‌اند. این دو نفر یکی شهروند چین و دیگر شهروند منطقه ویژه هنگ‌کنگ بود.

سه شنبه اعلام شد که نام تازه برای این ویروس «کوُوید-۱۹» است. این نام براساس سرواژه‌های «بیماری ناشی از ویروس کرونا-در سال ۲۰۱۹» ساخته شده است.

منبع: رویترز
Loading...
نظرات