پارلمان آلمان تحریم مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل را ضد یهودی خواند

اهمیت موضوع:
, پارلمان آلمان تحریم مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل را ضد یهودی خواند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پارلمان آلمان تحریم مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل را ضد یهودی خواند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پارلمان آلمان تحریم مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل را ضد یهودی خواند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پارلمان آلمان تحریم مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل را ضد یهودی خواند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پارلمان آلمان تحریم مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل را ضد یهودی خواند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
, پارلمان آلمان تحریم مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل را ضد یهودی خواند, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روزحق نشر عکس Reuters
Image caption معترضان خواستار بایکوت مسابقه موسیقی یوروویژن اسرائیل شدند

پارلمان آلمان اقدام یک گروه را که خواستار تحریم فرهنگی اسرائیل به دلیل سیاست‌های این کشور در قبال فلسطینیان شده، ضد یهودی توصیف کرده است.

نمایندگان پارلمان با انتشار قطعنامه‌ای گفته‌اند که جنبش موسوم به “بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل” (BDS ) از روش‌های ضد یهودی در جهت اهداف سیاسی‌اش استفاده می‌کند.

این گروه از هنرمندان خواسته رقابت‌های موسیقی یوروویژن را که قرار است از امروز در تل آویو برگزارشود، بایکوت کنند.

این جنبش، تصمیم پارلمان را “خیانت به قوانین بین‌المللی” توصیف کرده است.

پارلمان آلمان گفته این اقدام جنبش “بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل” یاد آور کمپین “ارعاب” نازی‌ها علیه یهودیان در دوران آدولف هیتلر است.

به گفته پارلمان “برچسب‌های (نخرید) این جنبش بر روی کالاهای اسرائیلی یاد آور این درخواست نازی‌هاست که می‌گفتند از یهودیان خرید نکنید.”

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که قبلا گفته بود این جنبش با موجودیت کشورش مخالف است، با انتشار بیانیه‌ای در توییتر از تصمیم “مهم” پارلمان آلمان استقبال کرده است.

اسرائیل ورود فعالان شماری از سازمان‌های بین‌المللی را به خاکش ممنوع کرد

گروه راک ردیوهد به رغم مخالفت‌ها در اسرائیل کنسرت برگزار کرد

درخواست اخراج استاد آمریکایی به علت ‘بایکوت اسرائیل’

آقای نتانیاهو در این بیانیه گفته: “امیدوارم این تصمیم منجر به ایجاد گام‌هایی محکم شود و من از سایر کشورها می‌خواهم تا قوانین مشابهی اتخاذ کنند.”

جنبش “بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل” ضمن محکوم کردن این اقدام پارلمان آلمان گفته که “این قطعنامه خلاف قانون اساسی” ضد فلسطینی است و به مبارزه علیه “ضد یهودی واقعی” کمک نمی‌کند.

این جنبش همچنین از تمامی هنرمندان و پخش کنندگان خواسته تا از یورویژن فاصله بگیرند، چرا که به گفته آن‌ها برگزاری چنین مراسمی باعث “منحرف شدن توجهات از جنایات جنگی اسرائیل” می‌شود.

نظرات