پسر تبه‌کار مکزیکی «برای حفظ جان مردم» دستگیرنشده آزاد شد

اهمیت موضوع:
, پسر تبه‌کار مکزیکی «برای حفظ جان مردم» دستگیرنشده آزاد شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پسر تبه‌کار مکزیکی «برای حفظ جان مردم» دستگیرنشده آزاد شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پسر تبه‌کار مکزیکی «برای حفظ جان مردم» دستگیرنشده آزاد شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پسر تبه‌کار مکزیکی «برای حفظ جان مردم» دستگیرنشده آزاد شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پسر تبه‌کار مکزیکی «برای حفظ جان مردم» دستگیرنشده آزاد شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

در حالی‌که گزارش‌ها از درگیری‌های شدید در مرکز ایالت سینالوآ در مکزیک، حکایت دارد، وزیر امنیت آن کشور گفته پلیس برای حفظ جان مردم، از نگه‌داری پسر ال‌چاپو، تبه‌کار مشهور، در بازداشت، صرف‌نظر کرده‌است.

نیروهای امنیتی مکزیک ۲۵ مهر ماه، اندکی پس از بازداشت پسر خواکین گوزمن در خانه‌ای واقع در کولیاچان، او را آزاد کردند.

آلفونسو دورازو، وزیر امور امنیتی مکزیک، به خبرگزاری رویترز گفته آزادی اوبیدیو گوزمن «برای حفظ جان مردم» انجام شده‌است.

همزمان با یورش نیروهای امنیتی گزارش‌های مختلفی از درگیری‌های گسترده و استفاده از ادوات و سلاح‌های سنگین در منطقه منتشر شده‌است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داده‌است که در منطقه صدای گلوله و سلاح‌های سنگین شنیده شده و خودروهای آتش‌گرفته مسیرها و جادهای مرکز ایالت سینالوآ را مسدود کرده‌اند.

اوبیدیو گوزمن، پسر یکی از مشهورترین تبه‌کاران زنده جهان، به‌ظن قاچاق مواد مخدر در فهرست تحت تعقیب آمریکا قرار دارد و نیروهای امنیتی نیز به همین دلیل به محل حضور او یورش برده بودند.

خواکین گوزمن، معروف به «ال‌چاپو (کوتوله)»، قاچاقچی بزرگ مواد مخدر در ۲۶ تیر ماه در ایالات متحده به جرم هدایت شبکه تبهکاری و قاچاق هزاران کیلو مواد مخدر، به حبس ابد محکوم شد. این قاچاقچی همچنین به پرداخت ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار جریمه محکوم شده‌است.

آقای دورازو، وزیر امنیت مکزیک، گفته ۳۰ تن از نیروهای گارد ملی و ارتش در محل بودند که تیراندازی از داخل یک ساختمان آغاز شده‌است.

به گفته وزیر مکزیکی، نیروهای امنیتی موفق شده‌اند در ضد حمله وارد خانه شوند.

عکسی از ایبیدو گوزمن

خانه‌ای که پسر گوزمن در آن حضور داشت در کنترل نگهبان‌هایی با سلاح‌های سنگین قرار داشته که «از قوای بیشتری» در مقایسه با نیروهای مکزیکی برخوردار بودند. در نتیجه مقام‌های دولتی تصمیم گرفته‌اند از ادامه عملیات صرف‌نظر کنند.

در اظهارات اولیه مشخص نیست اوبیدیو گوزمن بازداشت و سپس آزاد شده و یا اینکه پس از حضور ماموران امنیتی از محل گریخته یا به محل دیگری رفته‌است.

اما در پی انتشار گزارش‌ها در مورد واقعه وزیر امنیت به رویترز گفته نیروهای امنیتی او را پس از دستگیری آزاد کرده‌اند.

اوبیدیو در میان مشهورترین پسران ال‌چاپو نبود؛ ایوان آرکیوالدو و خـزوس آلفردو، پسران مشهورتر تبه‌کار مکزیکی هستند. گفته می‌شود این فرزندان گوزمن همراه اسماعیل زامبادا، معروف به ال‌مایو، دارودسته پدر خود را رهبری می‌کنند.

با این حال ایبیدو گوزمن و پسر چهارم گوزمن در سال ۲۰۱۸ از سوی دادگاهی در واشینگتن به قاچاق کوکائین، مت‌آمفتامین و ماریجوانا متهم شدند.

رویترز و اسوشیتدپرس/ت
نظرات