Loading...

پس از حملات موشکی از غزه، جت های اسرائیل به ۱۰۰ هدف حماس حمله کردند

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

رهبران جهان روز جمعه ۲۴ اسفند حملات تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند را محکوم کردند. رهبران مسلمانان گفتند که این حملات سندی است که نشان می دهد خشونت ها علیه مسلمان ها رو به افزایش است.

رهبران آمریکا، نیوزیلند، استرالیا، ترکیه این حملات را محکوم کردند. ملکه الیزابت بریتانیا، صدراعظم آلمان، نخست وزیر پاکستان، و وزیر کشور فرانسه از جمله شخصیت هایی هستند که به این حملات واکنش نشان داده اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در توئیتی به این حمله واکنش نشان داد و به خانواده قربانیان تسلیت گفت و در بخشی از پیام خود گفت هیچکس نباید نگران وقوع چنین خشونت هایی در اماکن نیایش باشد. او همچنین در وزارت خارجه آمریکا گفت به ملت نیوزلند تسلیت می گوید و یاد و خاطره مردم آمریکا با قربانیان و خانواده آنها است و مردم آمریکا برای آنها دعا می کنند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت به همراه همسرش میشیل اوباما گفت همراه جامعه مسلمان سوگوار است و همه باید مقابل تمامی اشکال تنفر را بایستند.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق دولت اوباما نیز گفت باید با اسلام‌هراسی و نژادپرستی در تمامی اشکال آن مبارزه شود.

در کنگره آمریکا نیز بسیاری از سناتورها و قانونگذاران مجلس نمایندگان حملات خونین به دو مسجد در نیوزلند را محکوم کردند.

حساب کاربری توئیتر نخست وزیر اسرائیل نیز نوشت اسرائیل کشتار «نمازگزاران بی گناه» را محکوم می کند و مراتب تسلیت خود را به خانواده آنها اعلام می دارد.

در حمله افراد مسلح به دو مسجد در نیوزیلند ۴۹ نفر کشته و شمار دیگری مجروح شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply