پس از قم و بابل و اراک، کرونا در لاهیجان؟

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (2 رای)
Loading...

براساس اطلاعات دریافت شده از یک شهروند ساکن لاهیجان، یک زن و شوهر ساکن این شهر ظرف مدت دو هفته در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

یک فرد نزدیک به این زن و شوهر متوفی به کیهان لندن می‌گوید که دو هفته پیش یک زن از نزدیکان آنها بر اثر یک سرماخوردگی ساده درگذشت و بعد از دو هفته همسر او نیز که یکی از کسبه شهر لاهیجان بود با همان علائم بیماری همسرش روز چهارشنبه سی‌ام بهمن جان خود را از دست داد.

تصاویری که کاربران در شبکه‌های اجتماعی از شهر قم به اشتراک گذاشته‌اند

به گفته فرد نزدیک به این دو شهروند گیلانی، با وجود اینکه بیماری مرد متوفی، کرونا تشخیص داده شد ولی فقط مغازه وی در لاهیجان پلمب شده و نزدیکان او قرنطینه نشده‌اند.

این شهروند نزدیک به زوج لاهیجانی به کیهان لندن می‌گوید: «طی دو هفته گذشته در شهر لاهیجان در استان گیلان خانمی بر اثر یک سرماخوردگی ساده فوت می‌کند و متاسفانه بعد از دو هفته همسر ایشان هم دچار همان علائم و سرماخوردگی می شود و اطرافیانش به او می‌گویند که حتماً باید به پزشک مراجعه کنی که مثل همسرت با یک سرماخوردگی ساده از دست نروی!»

طبق اظهارات این شهروند لاهیجانی، پزشکان بیماری وی را کرونا تشخیص می‌دهند و از سه‌شنبه‌شب که خودش متوجه علائم شده و به بیمارستان رفت و بستری شد متاسفانه روز چهارشنبه ۳۰ بهمن فوت کرد.»

این شهروند لاهیجانی اضافه می کند: «این مرد متوفی تا پیش از آنکه وارد بیمارستان شود اصلاً نمی‌دانسته که به ویروس کرونا مبتلا شده و متاسفانه در این مدت با همه اطرافیانش در ارتباط بوده و حداقل در حد یک دست دادن که صبح به صبح برای کار بیرون می‌رفته قطعاً به همین شکل رفتار کرده.»

او با اشاره به اینکه فرد متوفی از کسبه شهر لاهیجان بوده تاکید می‌کند که با اینکه حالا در یکی از بیمارستان‌های این شهر ویروس کرونا را تشخیص داده‌اند ولی هیچ اقدام پیشگیرانه نشده و تنها مغازه فرد متوفی را پلمپ کرده‌اند.

این شهروند ساکن لاهیجان ادامه می دهد: «مردم خیلی می‌ترسند و با توجه به اینکه بعضی از علائم این ویروس شبیه آنفولانزا و سرماخوردگی است شاید متوجه نشوند و آن را جدی نگیرند.»

پس از روزها انکار شناسایی موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا از سوی مسئولان جمهوری اسلامی، سرانجام روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان ایران روز چهارشنبه ۳۰ بهمن از «مشاهده دو مورد نمونه آزمایش مثبت ویروس کرونا»  در دو شهروند ساکن قم آنهم ساعتی بعد از مرگ آنها در بیمارستان خبر داد.

در همین حال، خبرگزاری رسمی  جمهوری اسلامی (ایرنا) روز پنجشنبه، یکم اسفندماه، به نقل از رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت  از تایید ابتلای ۲ بیمار دیگر به ویروس کرونا در قم و انتقال ۵ فرد مشکوک دیگر از قم به بیمارستان‌های تهران خبر داده است.

ساعتی بعد، این خبرگزاری به نقل از معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در مازندران از شناسایی و قرنطینه شدن ۲ فرد مشکوک به ویروس کرونا در این شهرستان در استان مازندران خبر داد.

همزمان با انتشار این اخبار، کاربران شبکه‌های اجتماعی شمار مبتلاشدگان به ویروس کرونا در ایران را بیشتر از آنچه مسئولان حکومتی اعلام می‌کنند، می‌دانند و معتقدند مسئولان حکومت در این مورد همچنان به دروغگویی و پنهانکاری ادامه می‌دهند.

در این میان، ادامه پروازهای چین- ایران با وجود مصوبه هیئت دولت مبنی بر لغو این پروازها، باعث افزایش نگرانی‌های مردم شده است بطوری که نسبت به حضور گردشگران چینی در ایران به شدت واکنش‌ نشان می دهند.

Loading...
نظرات