پلیس مکزیک پسر رهبر کارتل مواد مخدر را در پی شدت گرفتن درگیری، آزاد کرد

اهمیت موضوع:
, پلیس مکزیک پسر رهبر کارتل مواد مخدر را در پی شدت گرفتن درگیری، آزاد کرد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پلیس مکزیک پسر رهبر کارتل مواد مخدر را در پی شدت گرفتن درگیری، آزاد کرد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پلیس مکزیک پسر رهبر کارتل مواد مخدر را در پی شدت گرفتن درگیری، آزاد کرد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پلیس مکزیک پسر رهبر کارتل مواد مخدر را در پی شدت گرفتن درگیری، آزاد کرد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, پلیس مکزیک پسر رهبر کارتل مواد مخدر را در پی شدت گرفتن درگیری، آزاد کرد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...
حق نشر عکس EPA
Image caption درگیری نیروهای دولتی و قاچاقچیان چندین ساعت ادامه داشت

در پی درگیری مسلحانه سنگین بین ماموران پلیس و نفرات مسلح یک باند عمده قاچاق مواد مخدر در ایالت سیوالوا در مکزیک، فرزند خواکین ال چاپو گوزمن، رهبر یکی از بزرگترین کارتل‌های قاچاق مواد مخدر منطقه آزاد شده است.

پلیس مکزیک در پی یک گشت‌زنی معمول در شهر کولیاکان، اویدیو گوزمن لوپز را مدت کوتاهی بازداشت کرد اما نفرات مسلح او به ماموران پلیس و ارتش در این شهر حمله کردند و تبادل سنگین آتش بین دو طرف چندین ساعت ادامه داشت.

مقامات دولت مرکزی مکزیک بعدا اعلام کردند که برای جلوگیری از خشونت و خونریزی بیشتر تصمیم گرفتند اویدیو گوزمن لوپز را از آزاد کنند.

اندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک گفته است برای بحث در باره این واقعه، جلسه امنیتی کابینه را برگزار می‌کند.

دولت مکزیک دو سال پیش خواکین ال چاپو گوزمن را برای محاکمه به اتهام قاچاق مواد مخدر به آمریکا تحویل داد. پس از تحویل او، اداره بخش‌هایی از این کارتل به اویدیو سپرده شد. خواکین ال چاپو گوزمن چند پسر دیگر هم دارد.

ال چاپو در آمریکا در ارتباط با اتهامات متعدد مربوط به قاچاق مواد مخدر مجرم شناخته و به حبس ابد محکوم شد و در حال حاضر دوران محکومیت خود را در آمریکا می‌گذراند.

حق نشر عکس EPA
Image caption درگیری بین ماموران دولتی و قاچاقچیان شهر کولیاکان را به صحنه جنگ تبدیل کرد

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌‌بی‌سی فارسی دنبال کنید

نظرات