پیرانشهر؛ یک شهروند به بازداشتگاه سپاه منتقل شد، چهار تن دیگر همچنان در بازداشت

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری هرانا – یک شهروند بازداشت شده در پیرانشهر به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل شده و چهار شهروند بازداشتی در این شهر نیز همچنان در بازداشت به سر می‌برند و از وضعیت آنها اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «رزگار محمدی» از اهالی پیرانشهر جهت بازجویی به بازداشتگاه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در ارومیه منتقل شده است.

بر اساس این گزارش، رزگار محمدی روز دوشنبه ۸ بهمن ماه، در بخش لاجان از توابع شهرستان پیرانشهر با اتهامات مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او در تاریخ مذکور در تماسی کوتاه توانسته بود بازداشت خود را به خانواده‌اش اطلاع بدهد.

همزمان چهار شهروند بازداشت شده دیگر در این شهر به نام‌های «باپیر برزه» فرزند عثمان از اهالی روستای چیانه «کیوان نژادرسول»، «شیرکو علی‌محمدی» و «اسعد محمودی» همچنان در بازداشت، بلاتکلیفی و تحت بازجویی بسر می‌برند.

بر اساس این گزارش این چهار شهروند، روز دوشنبه ۱۹ آذر پس از تفتیش محل سکونتشان توسط نیروهای سپاه پاسداران پیرانشهر بازداشت شده بودند. این افراد در ابتدا به بازداشتگاه نهاد امنیتی مذکور در ارومیه منتقل شدند و از آن زمان تاکنون اطلاع دقیقی از محل نگهداری و دلیل بازداشت آنها به دست نیامده است.

پیرانشهر؛ یک شهروند به بازداشتگاه سپاه منتقل شد، چهار تن دیگر همچنان در بازداشت

باپیر برزه

نظرات