Loading...

پیروزی ایران در برابر ویتنام: بازار داغ واکنش‎های سیاسی- فوتبالی!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

(+عکس، ویدئو) تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مرحله گروهی جام ملت‎های آسیا، شنبه ۲۱ دی‌ماه (۱۲ ژانویه)، در استادیوم «الوحده» امارات مقابل تیم ویتنام قرار گرفت و با دو گل سردار آزمون به پیروزی رسید.

شادی پس از گل سردار آزمون و مهدی طارمی: هر دو بازیکن در مجموع دو بازی چهار گل برای تیم ملی به ثمر رساندند

تیم ملی ایران در یک بازی حساب شده و هجومی در نیمه اول صاحب توپ و میدان بود و ویتنامی‎ها موقعیت زیادی را روی دروازه ایران ایجاد نکردند. کارلوس کیروش آرایش تیم را هجومی چیده بود و بازیکنان تلاش می‎کردند با بازی‎سازی و پاس‌های دقیق و کار تیمی موقعیت‎سازی کنند تا اینکه دقیقه ۳۸ روی بازی‌سازی خوب امید ابراهیمی، وریا غفوری صاحب توپ شد، مدافع روبروی خود را دریبل زد و اشکان دژاگه را صاحب توپ کرد و او با یک سانتر دقیق توپ را برای سردار آزمون فرستاد و او هم با یک ضربه سنگین سر توپ را وارد دروازه ویتنام کرد.

ایران با همین یک گل نیمه اول را به پایان برد. نیمه دوم بازی را ایران خوب شروع کرد و موقعیت‎های زیادی روی دروازه ویتنام ساخت و دقایقی از بازی هم ویتنامی‎ها فراتر از حد انتظار بازی کردند. گل دوم ایران دقیقه ۷۰ روی همکاری خوب سامان قدوس با آزمون به ثمر رسید تا خیال کیروش و بازیکنان از پیروزی در این بازی راحت شود.

پارک هانگ سئو سرمربی کره‎ای تیم ملی ویتنام در نشست مطبوعاتی پس از بازی، با تمجید از قدرت تیم ایران گفت، ما توانایی جلوگیری از خط حمله قدرتمند و بازی محکم تیم ملی ایران را نداشتیم.

او در پاسخ به این پرسش که دلایل باخت این تیم در دو بازی نخست مرحله گروهی چه بوده گفت، «در مدت زمان کوتاهی توانستیم تجربه خوبی را برای بازی با تیم‎های قدرتمند نظیر ایران کسب کنیم. باید بدانیم تیم ما جوان است و می‌تواند در آینده بهتر از اینها نتیجه بگیرد.»

کیروش: روی نیمکت یا توی زمین، نباید برایتان فرقی کند

سرمربی تیم ملی ایران پس از پایان این مسابقه گفت، «هر دو تیم برای صعود بازی کردند تا به دور بعد برسند. در نیمه اول توانستیم با بیش از هفتاد درصد مالکیت توپ کار را پیش ببریم و یک موقعیت هم به حریف ندهیم. بازیکنانم تلاش زیادی کشیدند تا به این موفقیت برسیم.»

او همچنین عنوان کرد «اگر از فرصت‌هایمان بهتر استفاده می‎کردیم گل‎های بیشتری می‎زدیم.» کیروش ادامه داد: «آنها در نیمه دوم یک شوت زدند و تنها همین شوت را به سمت دروازه ایران زدند. آمار گویای همه چیز است. امروز استراحت می‎کنیم و از فردا برای عراق آماده می‎شویم.»

وی در خصوص برنامه آماده‎سازی تیم ملی برای بازی با عراق نیز گفت: «بازی با عراق همیشه خیلی مهم بوده است. تمام تمرکز ما برای این دیدار است. همیشه دیدار پیش رو مهمترین بازی ماست. تمام تمرکز. و رویای ما روی بازی با عراق است. منتظر نتیجه بازی امروز عراق و یمن می‎مانیم. چون برایمان مهم است که استراتژی خودمان را در این‌باره تعیین کنیم. اما حالا وقت صحبت درباره بازی با ویتنام است.»

او در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر آمادگی بالای تمام بازیکنان تیم ملی و احتمال اینکه آیا ترکیب تیم ملی مقابل عراق باز هم تغییر می‌کند اذعان داشت: «مطمئنًا تک تک بازیکنان باید همیشه آماده باشند. مهمترین مسئله آمادگی روحی و شخصیتی آنهاست. باید نشان دهند برایشان فرقی نمی کند روی نیمکت بنشینند یا بازی کنند. اگر قرار است در تورنمنت موفق شویم مهم این است که نیمکت یکدست و خوبی داشته باشیم. توقعم از بازیکنان این است همیشه وقتی می‌خواهم بازی کنند وارد زمین شوند و بهتر از بازیکنانی که داخل زمین هستند عمل کند. برای یک تیم که می‌خواهد در طول تورنمنت موفق شود مهم این است همیشه خوب بازی کند و در طول بازی ها آمادگی خود را نشان دهد. نگاه من تنها روی یک بازی نیست.»

به نظر می‎رسد این بخش از سخنان کیروش خطاب به سردار آزمون بود چون بعد از تعویض عصبانی شد!

حدود سه چهار هزار ایرانی این بازی را از نزدیک تماشا کردند و حالا همه منتظرند تا دیدار حساس با عراق به عنوان آخرین بازی از مرحله گروهی این رقابت‎ها چه خواهد شد. تیم ملی ایران در بازی نخست خود برابر یمن با نتیجه پرگل پنج بر صفر پیروز شد.

هفدهمین مسابقات جام ملت‌های آسیا از تاریخ ۵ ژانویه تا اول فوریه ۲۰۱۹ در امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

کاربران زیادی در توییتر به حواشی این بازی پرداختند و باز هم اغلب این حواشی رنگ و بوی سیاسی داشت و همچنین بازار کنایه به مسعود ده‌نمکی کارگردان ارزشی سینما نیز داغ بود. او در واکنش به پیروزی پرگل تیم ایران مقابل یمن گفته بود چون مردم یمن گرفتار جنگ‌اند رسم جوانمردی این بود که یک گل می‎زدیم!

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply